Merzļikins atgriežas uz “Blue Jackets” soliņa, Laine un Korpisalo sarūpē uzvaru pret “Jets” (VIDEO)

03/12/2022 08:11
Kolumbusas “Blue Jackets”

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets”, pieteikumā atgriežoties latviešu vārtsargam Elvim Merzļikinam, izbraukumā ar rezultātu 4:1 pārspēja vienu no Rietumu konferences labākajām komandām Vinipegas “Jets” un atgriezās uz uzvaru takas pēc iepriekšējos trīs mačos piedzīvotajiem zaudējumiem.

Šonakt “Blue Jackets” vārtos stājās somu vārtsargs Jonass Korpisalo, kurš atvairīja 37 no 38 metieniem, proti, 97,4% raidījumu pa viņa sargātajiem vārtiem. Jāatzīmē, ka šonakt uz rezervistu soliņa pēc sešu spēļu izlaišanas atgriezās latviešu vārtsargs Merzļikins, kurš novembra vidū gūtā savainojuma dēļ izlaida pēdējās divas nedēļas. Šajā laikā par Kolumbusas vārtu drošību rūpējās Korpisalo un krievu ripu ķērājs Daniils Tarasovs.

Spēles rezultātu pirmā perioda septītajā minūtē atklāja viesu uzbrucējs Patriks Laine, bet četras minūtes vēlāk rezultātu uz tablo dubultoja Ēriks Gudbransons. “Blue Jackets” otrajā trešdaļā turpināja savu ofensīvu un guva vēl divus vārtus – 3:0 atkal panāca Laine, bet kā pēdējais no Kolumbusas sastāva izcēlās Gustavs Nīkvists. Noslēdzošajā periodā piecas minūtes pirms spēles beigu signāla “Jets” spēja vienus vārtus atgūt, skaitliskajā vairākumā izceļoties Pjēram Lūkam Dubuā, taču tas nespēja glābt mājiniekus no zaudējuma.

“Blue Jackets” sezonas pirmajos 22 mačos spējusi izcīnīt tikai astoņas uzvaras un ar 18 punktiem patlaban ieņem pēdējo 16.vietu Metropolitēna divīzijā un visā Austrumu konferencē kopumā. Nākamo maču komanda aizvadīs naktī uz pirmdienu, 5.decembrī, plkst. 01:00 pēc Latvijas laika lūkojot turpināt uzvaru sēriju mājās pret Detroitas “Red Wings”.

Tāpat NHL šonakt tika aizvadīti vēl divi mači. Vienā no tiem Otavas  “Senators” izbraukumā papildlaikā ar rezultātu 3:2 pārspēja Ņujorkas “Rangers”. Uzvarētāju labā vārtus guva Tims Štucle, bet divreiz izcēlās Breidijs Tkačuks. Tikmēr ņujorkiešiem pie punkta palīdzēja tikt Vitālijs Kravtsovs un Mika Zibenežāds.

Citviet  Nešvilas “Predators” viesos pārliecinoši ar 4:1 uzvarēja Ņujorkas “Islanders”. Visiem panākumu nodrošināja Filips Forsbergs, Romāns Josi, Mets Dušēns un Mikaels Granlunds, bet “Islanders” labā vienīgos vārtus guva Metjū Barzals.