Merzļikins atklāj, ka liktenīgā vakarā Kivlenieks izglāba Elvja, viņa sievas un nedzimušā bērna dzīvības

15/07/2021 18:11

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins traģiski bojāgājušā Matīsa Kivlenieka bēru ceremonijā atklājis, ka Kivlenieks izglāba paša Elvja, viņa sievas Aleksandras un vēl nedzimušā bērna dzīvības.

Jau ziņots, ka 5. jūlijā pēc Latvijas laika negaidīti aprāvās talantīgā Kivlenieka dzīvība. Atsaucoties uz policijas ziņojumu, Kivlenieks Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargu trenera Menija Legasa mājā, kur notika viņa meita kāzas, centās aizbēgt no karstās āra vannas, taču viņa krūtīs kreisajā pusē ietriecās atlūza no blakus esošā salūta un viņu letāli traumēja. Policija informē, ka nav notikusi apzināta noziedzība vai nelegāla rīcība, tādēļ incidents traktēts kā traģisks nelaimes gadījums.

“Tur bija kādi 60-80 cilvēki. Viņš pienāca pie manis, un mēs iedzērām mūsu pēdējo alu un iztukšojām mūsu pēdējos mēriņus, kā arī izpīpējām mūsu pēdējo cigāru,” par pēdējo kopīgi pavadīto dienu 4. jūlijā saka “Blue Jackets” vārtsargs.

“Atrados aptuveni 20-30 pēdu (sešu – deviņu metru) attālumā no Matīsa. Viņš mira kā varonis, izglābjot manu, manas sievas un vēl nedzimušā dēla dzīvības. Ja tā raķete nebūtu lidojusi mūsu virzienā, tā noteikti trāpītu kādam no apkārtējiem cilvēkiem. Var teikt, ka tajā vakarā viņš noķēra savas dzīves pēdējo ripu,” emocionāls bija Merzļikins.

Tāpat latviešu vārtsargs atklāja, ka viņa dēla otrais vārds būs Matīss.

Tāpat Merzļikins teica, ka divu gadu laiku, kopš viņš iepazinās ar Kivlenieku, Matīss vairs nebija tikai draugs. “Matīss bija mans un arī manas sievas mazais brālis. Viņš arī dzīvoja pie mums, un mēs izspēlējām daudzas galda spēles,” piemiņas runā teica Merzļikins, atzīmējot Kivlenieka gudrību. Tāpat viņš minēja, ka pavasarī tieši Kivlenieks, kad ieradies, visvairāk palīdzējis Merzļikinai sievai, kura bija gaidībās, mazgājis traukus, uzkopis istabas. “Es pats to nedaru,” atzinās Merzļikins. “Viņš palīdzēja it visā, un es biju ļoti viņam par to pateicīgs.”

Kolumbusas kluba treneris Breds Larsens atgādināja, ka Kivlenieka sejā vienmēr bija smaids. “Zvans 4.jūlija naktī man bija ļoti smags, un mana sirds gandrīz apstājās,” teica Larsens, slaucīdams asaras. Savukārt vārtsargu treneris Legass piebilda, ka šī runa Kivlenieka piemiņas pasākumā varētu būt viens no grūtākajiem viņa dzīves uzdevumiem. Tieši viņa mājā notika nelaimes gadījums. Legasa mājās Kivlenieks bija kā vārtsargu trenera bērnu brālis. Viņš atgādināja, ka Kivlenieks kļuva par vienīgo vārtsargu Latvijā, kurš uzvarējis Kanādu, turklāt neielaižot savos vārtos ne ripu. “Es vienmēr mīlēšu tevi kā dēlu, un tu biji lielisks draugs visiem, kuri šeit ir sanākuši godināt tavu piemiņu,” teica Legass.

Kopš 2013. gada talantīgais vārtsargs spēlēja Ziemeļamerikā, savukārt kopš 2017. gada viņš bija “Blue Jackets” sistēmas hokejists. Debiju NHL viņš piedzīvoja 2020. gada 19. janvārī, atvairot 31 no 32 metieniem komandas uzvarā pār Ņujorkas “Rangers”. Kopā Kivlenieks aizvadīja astoņus mačus NHL, atvairot 89,9% metienu un vidēji ielaižot 3,09 ripas.

Aizvadītajā pasaules čempionātā Rīgā 24 gadus vecais Kivlenieks kļuva par vienu no Latvijas izlases varoņiem spēlē pret Kanādu, kad viņš atvairīja visus 38 metienus Latvijas valstsvienības vēsturiskajā uzvarā. Kopā viņš šī gada PČ piedalījās četros mačos, apturot 92,2% no pretinieku metieniem un caurmērā ielaižot 2,18 ripas.

Kolumbusā tiks rīkots Kivlenieka memoriāls, bet “Blue Jackets” šobrīd dara visu, lai uz to varētu ierasties bojā gājušā māte Astrīda. Plašāk par Kivlenieka traģisko bojāeju var lasīt ŠEIT.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….