Merzļikins atklāti un emocionāli par kritiku no faniem, medijiem un savu pēdējo interviju Latvijā

22/04/2024 13:30
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins sarunā ar medijiem emocionāli komentējis attiecības ar faniem un žurnālistiem, norādot, ka šī bija viņa pēdējā saruna ar Latvijas medijiem.

Jau vēstīts, ka vakar Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs ielidoja Rīgā, savukārt šodien viņš pievienojās treniņiem. “Šo mirkli es gaidīju jau mēnesi, un šodien es paskaidrošu kāpēc. Noteikti esmu ļoti priecīgs būt šeit šodien, satikties ar komandu, ar čaļiem, satikt, parunāt, pajokot,” atzina latvietis.

“Pat nezinu, kā man izteikties, šī varētu būt grūtākā intervijā no visām, kuras man ir bijušas. Esmu runājis ar treneri, ar federāciju un paskaidroju viņiem – šī ir mana pēdējā intervija, kad mēs visi runāsim, kā arī šī būs pēdējā reize, kad atvainojos, ja esmu kādu aizskāris. Tas nav normāli, ka es esmu latvietis, es braucu uz Latvijas izlasi ar lielāko prieku un mīlestību.

Un man pat negribas ierasties mājās, tāpēc ka mana tauta… es nesaku, ka viņi negaida, bet es te nejūtos laipni lūgts. Tā ir mana sajūta sirdī, ka neesmu laipni lūgts mājās. Pirms diviem gadiem kāds apvainojās, ka teicu, ka Šveice ir manas mājas. Man Šveices faniem ir lielāks atbalsts nekā no latviešiem. Es nesaku, ka jums tagad jālien man tajā vietā. Jūs varat kritizēt, man tas patīk. Visi zina manu raksturu, visi zina, kā es runāju. Dažreiz es pasaku par daudz un tad atnāku mājās un sāku domāt, ka varbūt kāds kaut ko pārpratīs,” atklāja Merzļikins.

Iepriekš cits vārtsargs Rihards Cimermanis pauda savas domas par Merzļikinu, norādot, ka viņš nav komandas spēlētājs. “Šitais ir gājis pāri līnijai. Tas, ka jūs divi [domāti podkāsta “Devītnieks” autori] parunājāt ar kaut kādu Cimeru, kuru es vispār nepazīstu. Pēdējo reizi es viņu redzēju, kad man bija 13-14 gadi. Kas viņš tāds ir, lai varētu teikt, kāds es esmu komandas spēlētājs? Tad ieej ar tiem mikrofoniem pie viņiem [izlases spēlētājiem] un uzprasi, kāds es esmu komandas spēlētājs. Es esmu gatavs atrod visu viņiem. Es došu visu labāko. Neesmu sastrīdējies ne ar vienu komandas biedru ne Latvijas izlasē, ne Lugano, ne Kolumbusā. Nezinu, par ko jūs te runājat, ka neesmu labs komandas biedrs. Jūs esat uztaisījuši tādu Elvi, kurš neeksistē. Un es laižu visu garām.

Bet ir pienācis brīdis, kad man omīte zvana asarās un jautā, ko es esmu izdarījis, kāpēc cilvēki tā runā par viņas mazdēlu. Un es to neesmu pelnījis. Jā, man tie pēdējie divi gadi nav bijuši labāki. Jā, esmu laidis pa pieciem sešiem vārtiem. Bet jūsu visi esiet hokejā, vai redzējāt tos vārtus? Tur bija kaut kādi šansi? Ir bijušais manas spēles, nesaku, ka “Blue Jackets” ir sūdīga komanda, bet es malacis.

Ne jau cilvēku viedokļi mani aizskar – man ir sava pasaule. Un šeit esmu atbraucis tikai viņu [izlases spēlētāju] dēļ. Nevis jūsu dēļ. Kalvītim [izlases ģenerālmenedžerim] arī biju teicis, ka man tas ir jādara. Šajā karā starp Elvi un medijiem jūs esat uzvarētāji – es padodos. Nevaru neko izdarīt. Man pat nav vairs ko pateikt – esmu priecīgs būt šeit, bet ierodoties lidostā gāju ar galvu lejā, lai cilvēki mani neatpazīst. Jo es nezinu. Varbūt kāds pienāks klāt un kaut ko pateiks vai iesitīs. Un es negribu strīdēties uz ielas, gribu vienkārši apķert ģimeni un priecāties. Ko es arī izdarīju,” noslēdza vārtsargs.

Cimermanis par Merzļikinu: Es viņu nenosauktu par “team player”

TOP notikumi
1
X
2
2.07
4.15
3.37
1.86
4.48
3.83
1.25
6.25
9.5
2.6
3.7
2.5
2.5
3.4
2.75
1.13
9.75
19
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām