Merzļikins atvaira 30 ripas NHL mačā (VIDEO)

13/11/2019 07:28

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā demonstrēja atzīstamu sniegumu, taču viņa pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” cieta zaudējumu.

“Blue Jackets” viesos ar rezultātu 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Monreālas “Canadiens”. Merzļikins šajā duelī spēles laikā atvairīja 30 no 32 pretinieku mestajām ripām.

Merzļikins pagājušajā nedēļā tika nosūtīts uz “Blue Jackets” fārmklubu Amerikas hokeja līgā (AHL), kur Klīvlendas “Monsters” sastāvā aizvadīja vienu spēli. Tiesa, “Blue Jackets” šobrīd pirmā vārtsarga Jonasa Korpisalo uzvedība lika latvieti atsaukt no AHL.

Savu pirmo spēli pēc atgriešanās Merzļikins iesāka pārliecinoši, pirmajos divos periodos atvairot 25 ripas. Ēriks Robinsons pirmajā periodā izvirzīja viesus vadībā, bet trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Brendans Galahers pirmo reizi mačā lika kapitulēt Merzļikinam.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Zeks Verinskis atguva “Blue Jackets” komandai vadību, taču uzvara netika noturēta, jo 41 sekundi pirms finālsvilpes Merzļikinu pārspēja Tomāšs Tatars, mājiniekiem izspēlējot līdz tukšiem vārtiem. “Canadiens” šosezon trešajos periodos guvusi 24 vārtus, kas ir trešais labākais rādītājs NHL.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Merzļikins atvairīja divus no trim “bullīšiem”, piekāpjoties tikai Žonatanam Druānam, kamēr viesi nerealizēja nevienu metienu.

“Blue Jackets” komandai šajā spēlē bija jāiztiek bez sava pēdējo piecu sezonu kapteiņa Nika Folinjo, kuram piespriesta trīs maču diskvalifikācija.

Viņš savā NHL debijā uz ledus bijis piecās NHL spēlēs, kurās cietis piecus zaudējumus, vidēji ielaidis 3,43 ripas un atvairījis 89,4% metienu.

“Blue Jackets” ar 16 punktiem 18 spēlēs Austrumu konferencē ieņem 13.vietu.

Nākamajā mačā Merzļikina pārstāvētā komanda piektdien savā laukumā uzņems Stenlija kausa čempioni Sentluisas “Blues”.