Merzļikins atvaira 39 metienus un palīdz “Lugano” Čempionu līgas 1/8 finālā nosargāt neizšķirtu

06/11/2018 23:04

Pateicoties Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina lieliskajam sniegumam, Šveices vicečempione “Lugano” šovakar savā laukumā IIHF Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē nosargāja neizšķirtu 1:1 pret Zviedrijas vienību “Frolunda”.

Merzļikins tika galā ar 39 no sāncenšu izpildītajiem 40 metieniem (97,5%), vienīgos vārtus ielaižot otrā perioda sestajā minūtē, kad mača rezultātu atklāja viesu komandas uzbrucējs Patriks Vesterholms. “Lugano” labā vienīgos vārtus guva un vienlaikus arī izlīdzinājumu panāca soms Henriks Hāpala, kurš bija precīzs 39. minūtē.

“Frolunda”, kas par Čempionu līgas uzvarētāji kļuvusi 2016. un 2017. gadā, uzbruka daudz bīstamāk, un Merzļikinam ne vienu reizi vien bija jādemonstrē sava meistarība un jāglābj Šveices klubs no vārtu zaudējumiem. “Lugano” šajā spēlē pa sāncenšu vārtiem izpildīja tikai 22 metienus jeb teju divreiz mazāk nekā “Frolunda” (22 pret 40).

Abas komandas atkārtoti tiksies pēc divām nedēļām “Frolunda” laukumā. Ceturtdaļfinālā iekļūs komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā.

“Lugano” Čempionu līgas pamatturnīrā startēja H grupā, sešās cīņās tiekot pie trim panākumiem, ar ko pietika, lai ar deviņiem punktiem finišētu otrajā pozīcijā un nopelnītu vietu “play-off” Savukārt “Frolunda” ar četrām uzvarām un 13 punktiem triumfēja A grupā.

Merzļikins pirms šī vakara spēles Čempionu līgā šosezon bija ticis pie divām “sausajām” spēlēm, kā arī atvairījis 92,3% pretinieku metienu (11. labākais rādītājs turnīrā) un vidēji katrā mačā ielaidis 2,02 ripas (15.).