Merzļikins atvaira vairāk nekā 40 metienus, “Blue Jackets” izlaiž pārsvaru (VIDEO)

26/02/2023 23:55
Elvis Merzļikins

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā atvairīja 41 metienu, taču viņa pārstāvētā  Kolumbusas “Blue Jackets” nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru un papildlaikā piedzīvoja neveiksmi. “Blue Jackets” izbraukumā ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1) piekāpās Minesotas “Wild”.

Pirmajā periodā “Wild” vārtsargu pārspēja Matjē Olivjē, bet otrajā trešdaļā pēc spēlētām nedaudz vairāk kā trīs minūtēm pārsvaru dubultoja Liams Foudijs. Trešās trešdaļas ievadā Minesotas vienības hokejisti neatlaidīgi devās uz Merzļikina sargātajiem vārtiem, kas rezultējās vārtu guvumā pēc spēlētas minūtes un 15 sekundēm, deficītu līdz vieniem vārtiem samazinot Kirila Kaprizovam.

Savukārt vēl pēc četrām minūtēm un 45 sekundēm, izmantojot vairākumu, rezultātu izlīdzināja Kaprizovs, kurš guva pagarinājumā arī uzvaru nesošos vārtus pagarinājumā un tika pie “hat-trick”. Merzļikins šajā mačā tika galā ar 41 no 44 metieniem, kas tika raidīti pa viņa sargātajiem vārtiem, atvairot 93,2% metienu.

“Blue Jackets” ar 44 punktiem 60 spēlēs Austrumu konferencē 16 komandu konkurencē atrodas pēdējā vietā, kamēr “Wild” ar 72 punktiem tikpat mačos Rietumu konferencē ieņem piekto pozīciju. Kolumbusas vienība nākamo maču aizvadīs otrdien, kad viesos stāsies pretī Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo “Sabres”. Jau ziņots, ka, Girgensonam gūstot vārtus, “Sabres” svētdien savā laukumā ar rezultātu 7:4 (2:2, 4:2, 1:0) guva panākumu pār Vašingtonas “Capitals”.