Merzļikins: Cilvēki man rakstīja, ka es apkaunoju Latviju un neesmu pelnījis spēlēt izlasē

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: Russell LaBounty-USA TODAY Sports

Nacionālās hokeja līgas () kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs sarunā ar “The Athletic” apskatnieku Āronu Porclainu pastāstījis par savu pirmo sezonu Ziemeļamerikā.

“Galvā bija ļoti liels spiediens. Tas nebija no apkārtējiem, jo es nekad neklausos, ko saka citi. Es pats rādīju šo spiedienu. Domāju par smago darbu, ko esmu paveicis pirms nokļūšanas šeit. Domāju par lietām, kuras mana mamma upurēja. Vai tiešām neesmu gatavs šīm līmenim? Kas notiek? Tuvinieku lielisks komandas darbs ļoti palīdzēja – draudzene, mamma, brālis un psiholoģijas treneris.

Sākumā es jūtos slikti, bet centos slēpt to. Komandā nebija neviena cilvēka, ar kuru es varētu aprunāties. Tobrīd es nedevu to labāko rezultātu, tāpēc rādās domas, ka neesmu pelnījis, lai kāds ar mani draudzējas. Mana spēle padara komandu sliktāku – tādas bija manas tobrīd. Kad Jonass Korpisalo guva traumu, teicu sev: “Tā ir tava pēdējā iespēja. Vai nu tu to izmantosi, vai atgriezīsies Šveicē”. Vienkārši iedomājos, ka tā ir mana pēdējā sezona NHL. Teicu sev: “Ej un izbaudi”. Nedomāju par uzvarām, vienkārši baudīju spēli. Tas nostrādāja. Nezināju, vai tā tiešām ir pēdējā iespēja, vienkārši vēlējos piespiest sevi just, ka tā tiešām arī ir. Vēlējos spēlēt tā, lai mammai vairs nav kauns par mani.

Cilvēki no Latvijas rakstīja man “Twitter” un “Instagram”. Saņēmu vēstules no līdzjutējiem, ka es apkaunoju Latviju, ka neviens nevēlas, lai es spēlēju izlasē, jo ar mani valstsvienība izskatīsies sliktāk. Saprotu, ka tā ir ierasta lieta, bet mamma bija neizpratnē, kā tā var būt, ka vienā dienā esi karalis, bet nākamajā tevi ienīst. Teicu viņai, ka visiem kritiķiem atbildēšu ar savu spēli. Šie cilvēki sēž uz dīvāniem un mēģina tēlot, it kā viņi ir gudri, lai gan patiesībā viņi nav.

Mans pirmais mērķis bija pierādīt, ka es varu spēlēt NHL līmenī. Tagad gribu vairāk – sist rekordus. Jautāju vārtsargu trenerim, kāds ir sauso spēļu rekords? Vienā dienā gribētos to atjaunot . Tas ir mans mērķis. Turpināšu strādāt un ticu, ka kļūšu par izcilu vārtsargu. Negribētu samierināties ar rezervista lomu, jo zinu, ka esmu labāks par to.”

Savā debija sezonā NHL latvietis laukumā gājis 33 mačos, kuros viņš atvairījis 92,3% metienu un vidēji ielaidis 2,35 ripas. Piecās spēlēs Merzļikins savus vārtus saglabājis neskartus.

Merzļikina mamma: Daudz netrūka, lai viņš atgrieztos savā komforta zonā Šveicē

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par