Merzļikins ielaiž četrus vārtus pēdējā trešdaļā, ”Blue Jackets” vēlreiz piekāpjas ”Predators” (VIDEO)

17/01/2021 05:40

Pagalam neveiksmīgu pirmo spēli jaunajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā šonakt aizvadīja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš mačā pret Nešvilas ”Predators” ielaida četrus vārtus pēdējā trešdaļā un nespēja glābt sevis pārstāvēto komandu no zaudējuma izbraukumā ar 2:5.

”Blue Jackets” komandas galvenais treneris Džons Tortorella sezonas pirmajā mačā Kolumbusas vārtu drošību uzticēja somam Jonasam Korpisalo, taču pēc sezonas ievadā ”Blue Jackets” piedzīvotā zaudējuma ar 1:3 šonakt, Kolumbusai otro reizi trīs dienu laikā tiekoties ar ”Predators”, nolēma dot iespēju sevi apliecināt Merzļikinam.

Latviešu vārtsargs gan šoreiz neattaisnoja uz sevis liktās cerības un aizvadīja pagalam neveiksmīgu maču. Dodoties pirmo reizi šosezon laukumā, Merzļikins ielaida četras ripas pēdējā trešdaļā un atvairīja tikai 28 no 33 pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem.

”Blue Jackets” šonakt maču pret ”Predators” gan sāka ļoti cerīgi un, komandas kapteinim Nikam Folinjo pretinieku vārtu priekšā esot acīgākajam pēc komandas biedra izdarītā metiena, jau astotajā minūtē izvirzījās vadībā (1:0), taču pēc nedaudz mazāk nekā divām minūtēm Roko Grimaldi pretuzbrukumā, izpildot spēcīgu metienu no labā iemetienu apļa, pirmo reizi šajā sezonā lika kapitulēt Merzļikinam un panāca neizšķirtu – 1:1.

Otrajā periodā Merzļikins vairākas reizes glāba savu komandu, bet pēdējā trešdaļā mājinieki četras reizes pārspēja latviešu vārtsargu un nodrošināja uzvaru. Trešā perioda ievadā zviedrs Filips Forsbergs pretuzbrukumā divatā pret vienu pretinieku aizsargu pārspēja Merzļikinu un pirmo reizi mačā izvirzīja Nešvilu vadībā – 2:1. Lai gan pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm Alekandrs Teksjērs mainīja ripas lidojuma virzienu pēc partnera izdarītā metiena un atjaunoja uz tablo līdzsvaru (2:2), trešās trešdaļas turpinājumā ”Predators” guva trīs bezatbildes vārtus.

Breds Ričardsons 52. minūtē Kolumbusas vārtu priekšā bija pirmais pie Merzļikina atsistās ripas un, raidot to zem pārliktņa, atguva laukuma saimniekiem vadību – 3:2. Pēc nepilnām trīs ar pusi minūtēm Lūks Kanins pretuzbrukumā trijatā pret diviem pretiniekiem palika neviena nepieskatīts Merzļikina sargāto vārtu priekšā un dubultoja Nešvilas pārsvaru (4:2). Savukārt vēl pēc nieka 54 sekundēm, ”Blue Jackets” atkal iekrītot aizsardzībā, Koltons Sisons izslidoja viens pret vienu ar latviešu vārtsargu un panāca 5:2.

Uzvarētāju vārtos lielisku maču aizvadīja soms Jūse Saross, kurš atvairīja 42 no 44 pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem un nodrošināja ”Predators” otro panākumu šosezon aizvadītajās divās spēlēs. Tikmēr Kolumbusa šonakt piedzīvoja otro zaudējumu divos šosezon aizvadītajos mačos.

Nākamo spēli ”Blue Jackets” aizvadīs jau rītvakar (18. janvārī), kad pulksten 19:00 viesos tiksies ar pirmajās divās sezonas spēlēs vienu uzvaru izcīnījušo Detroitas ”Red Wings”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…