Merzļikins ielaiž trīs vārtus 11 minūtēs, taču palīdz ”Blue Jackets” izcīnīt punktu (VIDEO)

17/02/2020 04:02

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins šonakt ielaida trīs vārtus otrajā trešdaļā 11 minūšu laikā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret Ņūdžersijas ”Devils”, taču palīdzēja Kolumbusas ”Blue Jackets” viesos nospēlēt neizšķirti pamatlaikā  un trešo reizi pēdējo četru spēļu laikā izcīnīt punktu (3:4 zaudējums pēcspēles metienos).

Merzļikins, uz Kolumbusas rezervistu soliņa paliekot citam latviešu vārtsargam Matīsam Kivleniekam, šonakt aizvadīja otro spēli pēc kārtas un mača laikā atvairīja 23 no 26 (88,5%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem. Turklāt pēc tam Elvis tika galā ar pieciem no septiņiem ”Devils” hokejistu izpildītajiem pēcspēles metieniem.

”Blue Jackets” mača ievadā dominēja un pirmajās nedaudz vairāk nekā sešās minūtēs panāca divu vārtu pārsvaru. Veiksmīgi pieslēdzoties uzbrukumam un gūstot pirmos vārtus savā NHL karjerā, 21 gadu vecais aizsargs Endrjū Pīks jau trešajā minūtē atklāja cīņas rezultātu (1:0). Savukārt pēc nepilnām četrām minūtēm aizsargs Zeks Verinskis dubultoja viesu pārsvaru – 2:0.

Otrā perioda ievadā gan mājinieki nepilnu četru minūšu laikā divreiz pārspēja Merzļikinu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Saņemot piespēli no partnera ātrajā pretuzbrukumā un izdarot precīzu metienu no labā iemetienu apļa, Džojs Andersons otrās trešdaļas 80. sekundē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2). Pēc divām ar pusi minūtēm otro maču ”Devils” rindās aizvadošais Nikolass Merklejs guva pirmos vārtus savā NHL karjerā un panāca 2:2.

Turklāt Ņūdžersija neapstājās pie sasniegtā un otrā perioda vidū trešoreiz pārspēja Merzļikinu. Komandas biedriem ātri pārvarot neitrālo zonu un izspēlējot lielisku kombināciju uzbrukuma zonā, latviešu vārtsargu 32. minūtē sarūgtināja Kails Palmeri (3:2), taču ”Blue Jackets” pēdējā trešdaļā izdevās atspēlēties. Saņemot lielisku piespēli no dāņa Olivera Bjorkstranda un nonākot lieliskā vārtu gūšanas pozīcijā, zviedru uzbrucējs Kevins Stenlunds 11 minūtes līdz pamatlaika beigām atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 3:3.

Atlikušajā laikā pamatlaikā un pēc tam arī pagarinājumā nedz ”Blue Jackets”, nedz ”Devils” vairs neizdevās gūt vārtus un izraut uzvaru, līdz ar to uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija. Tajā mājinieki divreiz pārspēja Merzļikinu un beigu beigās svinēja panākumu ar 4:3.

Līdz ar to Ņūdžersija izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās sešās spēlēs un sagādāja Kolumbusai jau piekto zaudējumu pēc kārtas. ”Blue Jackets” gan Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas krietni augstāk nekā ”Devils” – ar 60 mačos izcīnītiem 72 punktiem Kolumbusa šobrīd ieņem sesto vietu, bet Ņūdžersija ar 58 spēlēs iegūtiem 54 ierindojas tikai 14. pozīcijā.

Nākamo maču ”Blue Jackets” aizvadīs pēc divām dienām (19. februārī), pulksten 2:00 viesojoties pie Filadelfijas ”Flyers” un noslēdzot divu izbraukuma spēļu sēriju.