Merzļikins ielaiž vārtus jau 18. sekundē un piedzīvo vēl vienu zaudējumu NHL (VIDEO)

08/12/2019 04:36

Astoto spēli Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš mačā pret Floridas ”Panthers”, kapitulējot jau 18. sekundē, nespēja glābt sevis pārstāvēto Kolumbusas ”Blue Jackets” no zaudējuma izbraukumā ar 1:4 un nespēja palīdzēt ”Blue Jackets” pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Merzļikins atvairīja 23 no 26 (88,5%) pretinieku metieniem. Latviešu vārtsargs sargāja Kolumbusas vārtus pēc divu spēļu pārtraukuma un aizvadīja pirmo maču kopš 1. decembra, kad ”Blue Jackets” ar viņu vārtos izbraukumā piedzīvoja sauso zaudējumu (0:2) pret vienu no Austrumu konferences līderēm Ņujorkas ”Islanders”.

Savā NHL debijas sezonā Elvis ir aizvadījis astoņas spēles, taču nav izcīnījis vēl nevienu uzvaru. Iepriekšējos septiņos mačos Latvijas izlases vārtsargs bija ticis galā vien ar 89,5% sāncenšu metienu un vidēji ielaidis 3,34 vārtus.

Merzļikins šonakt pirmoreiz kapitulēja jau mača 18. sekundē, kad pretinieki izmantoja Kolumbusas kļūdu savā aizsardzības zonā un izdarīja pirmo metienu pa latvieša sargātajiem vārtiem. Pēc aizsarga Kīta Jendla metiena no zilās līnijas krievs Jevģēņijs Dadonovs vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un izvirzīja ”Panthers” vadībā (1:0). Latviešu vārtsargs pirmajā trešdaļā atvairīja tikai vienu no trim pretinieku metieniem.

Otrajā periodā Florida izlīdzināja spēli un daudz biežāk (15 reizes) apdraudēja Merzļikina sargātos cietoksni, kas mājiniekiem pamatlaika vidū ļāva panākt divu vārtu pārsvaru. Saņemot teicamu piespēli no ”Panthers” komandas kapteiņa Aleksandra Barkova, aizsargs Džošs Brauns lieliski pieslēdzās uzbrukumam un guva savus otros vārtus šosezon – 2:0.

Pēdējās trešdaļas pirmajā daļā mājinieki ieguva skaitlisko vairākumu un vēl vairāk nostiprināja savu pārsvaru. Kītam Jendlam atkal izdarot metienu no zilās līnijas, Brets Konolijs vārtu priekšā traucēja redzēt metiena izdarīšanas brīdi Merzļikinam un nedaudz pamainīja ripas lidojuma trajektoriju (3:0).

Lai gan krievu aizsargs Vladislavs Gavrikovs pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm ”Blue Jackets” vienus vārtus atguva un samazināja rezultāta starpību līdz diviem precīziem metieniem (1:3), viesi nespēja izglābties no zaudējuma. Kolumbusai nomainot Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, Maiks Hofmans pamatlaika izskaņā ieraidīja ripu tukšajos pretinieku vārtos un atjaunoja Floridai trīs vārtu pārsvaru – 4:1.

Līdz ar to ”Blue Jackets” šonakt piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas un cieta sesto neveiksmi pēdējās astoņās spēlēs. Tikmēr mājinieki svinēja tikai otro uzvaru pēdējos sešos mačos. Ar 29 spēlēs izcīnītiem 26 punktiem Kolumbusa šobrīd ieņem tikai 13. vietu Austrumu konferencē, bet ”Panthers” ar 28 spēlēs iegūtiem 33 punktiem atrodas septītajā pozīcijā.

Nākamo spēli ”Blue Jackets” aizvadīs pēc divām dienām (10. decembrī), kad pulksten 2:00 pēc Latvijas viesosies pie Austrumu konferences un visas līgas līderes Vašingtonas ”Capitals”, kura šobrīd ir izcīnījusi sešas uzvaras pēc kārtas.