Merzļikins izcīna karjeras pirmo “sauso” uzvaru NHL

12/01/2020 07:43

Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets” naktī uz svētdienu tikusi pie panākuma regulārajā čempionātā.

“Blue Jackets” viesos ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Vegasas “Golden Knights”. Merzļikins šajā mačā atvairīja visu 27 pretinieku raidījumus pa viņa sargātajiem vārtiem.

Ar vārtu guvumu pirmā perioda izskaņā izcēlās Emīls Bemstroms, bet otrās trešdaļas ievadā pārsvaru dubultoja Pjērs-Luks Dubuā. Trešā perioda vidū Aleksandrs Venbergs panāca 3:0.

Nākamo maču “Blue Jackets” aizvadīs 15. janvārī, kad savā laukumā mērosies spēkiem ar Bostonas “Bruins”. Mača sākums paredzēts pulksten 2:00 pēc Latvijas laika.

Elvis šajā sezonā stājies vārtos 17 Kolumbusas komandas mačos – piecas uzvaras, seši zaudējumi pamatlaikā un četras neveiksmes papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā. Šosezon viņš vidēji mačā ielaidis 2,70 ripas un atvairījis 91,5% metienu.

Kopš 2020. gada sākuma, Merzļikins ir aizvadījis septiņas spēles, kuru laikā guvis piecas uzvaras, kas ir otrs labākais rādītājs visā NHL. Pēdējos septiņos mačos Elvis vidēji savos vārtos ielaiž 1,88 ripas un atvaira 94,3% pretinieku metienu.