Merzļikins: Izlase man nemaksā, bet Kolumbusa maksā daudz

16/04/2023 11:31
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins sezonas noslēguma preses konferencē dalījās pārdomās par galvenā trenera un vārtsargu trenera atlaišanu, savu sniegumu un vasaras plāniem.

“Acīmredzami, tas ir bizness. Kopā ar Meniju [vārtsargu treneri] būsim draugi arī turpmāk. Viņš daudz ko izdarīja manā labā un daudz palīdzēja. Viņš mainīja manu stilu, kad atbraucu no Šveices. Mainīja visu un padarīja mani par tādu, kāds es esmu tagad. Man nav nekādu smago sajūtu par šo, jo saprotu, ka tas ir bizness. Breds [galvenais treneris] arī bija man tuvs, deva padomus gan par hokeju, gan par dzīvi. Divi lieliski cilvēki atstājuši organizāciju, bet viņu vietā atnāks citi,” uzsver latvietis.

“Protams, ka jūtu atbildību par treneru atlaišanu. Esmu pēdējais cilvēks laukumā, esmu tas, kurš ielaiž tos vārtus. Bet nebija tā, ka man nepatīk treneris un es izdomāju, ka ielaidīšu piecus vārtus. Ir atbildība un ir arī līdzjūtība – varbūt, ja atvairītu par kādiem 50 metieniem vairāk, viņi joprojām būtu šeit,” prāto vārtsargs.

“Man ir 29 gadi, vairs neesmu bērns un man jākļūst par līderi. Daudz gaidu no šīs vasaras, es sevi mocīšu. Strādāšu ar visu, ko varu uzlabot. Vairs nevēlos, lai man būtu traumas. Vēlos spēlēt hokeju, vēlos to izbaudīt. Un nedomāt par to, kas bija šosezon – tas jau ir noticis. Nebiju labākais, bet smagi strādāšu, lai kļūtu par labāko. Plāni ir lieli,” atklāj ripu ķērājs.

“”Nezinu savus griestus un ceru, ka nekad tos arī nesasniegšu. Centīšos no sevis izspiest vairāk. Sezona bija slikta, bet tā ir lieliska karjeras un dzīves pieredze, liekas, ka nekad karjerā nebiju zaudējis tik daudz. Vai man šosezon ir vismaz desmit uzvaras? Neesmu pārbaudījis statistiku. Bet tā ir mācība – ne vienmēr lietas notiks tā, kā to pats vēlies. Tā ir daļa no izaugsmes,” pārliecināts hokejists.

“Saruna ar vadību pēc sezonas bija sarežģītāka nekā parasti. Esmu pirmais, kurš var pateikt, ka mans sniegums nav bijis līmenī. Visi tie savainojumi, spēles laiks. Vai es spēlēšu izlasē? Nē, kaut gan es ļoti gribētu. Tas ir mājas turnīrs, dažiem veterāniem tas varētu būt pēdējais turnīrs. Es atvainojos, bet nacionālā izlase man nemaksā, bet klubs man maksā daudz. Ir pienācis laiks atdot parādu. Pieci mēneši (no maija līdz septembrim) ir pietiekams laiks, lai uzlabotu sevi. Visu vasaru pavadīšu Kolumbusā un jau maija beigās sākšu trenēties,” noslēdz Merzļikins.

Merzļikins šogad izlasei nepalīdzēs

TOP notikumi
1
X
2
2.76
4.78
2.23
8.5
4.8
1.27
3.4
3.2
2.2
1.23
6.25
11
2.8
3.25
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām