Merzļikins: Ja izlase ies un spēlēs kā ģimene, tad rezultāti būs ļoti labi

18/05/2021 12:04
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins Latvijas Televīzijas raidījumam “Sporta Studija” pastāstījis par to, cik svarīgi ir iejusties valstsvienībā Matīsam Kivleniekam, kā arī, ko viņš teiktu izlasei pirms pirmās čempionāta spēles pret Kanādu.

“Kad man zvanīja Viesturs Koziols, tad es viņam paskaidroju situāciju, ka es nebraukšu uz izlasi un viņš man arī uzdeva jautājumu par vārtsargiem. Par katru vārtsargu viņam visu paskaidroju, kā arī viņam pateicu, lai izsauc Matīsu [Kivlenieku], jo viņam tas būtu ļoti svarīgi,” stāstīja Merzļikins. “Es gribētu redzēt, kā Kivlenieks spēlē izlasē. Pēc tam, ko es arī teicu Viesturam, ir svarīgi, lai viņu izsauktu arī uz nākamajiem turnīriem, lai viņš varētu ieiet iekšā izlases ģimenē. Man nebija viegli un atceros pirmo reizi, kad Daugaviņš mani pasauca pusdienās, tad zvanīju brālim un teicu, ka Kaspars mani ielūdza uz pusdienām, vai man braukt vai nē. Nezināju, ko darīt un neērti jutos.”

24 gadus vecais Kivlenieks sezonas izskaņā no Amerikas Hokeja līgas (AHL) tika izsaukts uz NHL, tiekot pie nelielas iespējas sevi apliecināt “Blue Jackets” rindās. Abās pēdējās regulārās sezonas spēlēs pa viņa vārtiem meta 71 reizi, rīdziniekam ielaižot septiņas ripas jeb atvairot 90,1% metienu.

“Labākais variants būtu daudz nedomāt un vienkārši iet spēlēt hokeju. Nebaidīties no tā, ka tā ir kaut kāda Kanāda, jo mēs esam pierādījuši, ka mums ir bijuši zviedri, kurus mums nepaveicās piebeigt ceturdaļfinālā. Mums vairs nav jādomā pret ko mēs spēlējam. Mēs varam nospēlēt labi pret jebkuru pretinieku, ja spēlejam kopā. Tas ir pats galvenais, ja mēs iesim un spēlēsim kā ģimene, tad rezultāti būs ļoti labi,” uzskata vārtsargs.

Jau vēstīts, ka Merzļikins dažādu iemeslu dēļ nav ieradies Latvijā uz pasaules čempionātu. “Joprojām sāp plecs, un sieva ir stāvoklī,” būtiskākos iemeslus, kāpēc pasaules čempionāts mājās iet secen, uzskaitīja Merzļikins. “[Ja es brauktu uz Rīgu], viņa šeit būtu viena pati. Tiešām vēlos doties uz pasaules čempionātu, bet galvenais ir ģimene un veselība.”

Pasaules čempionāts Rīgā sāksies 21. maijā, Latvijai to uzsākot ar maču pret Kanādu. Ar mūsējiem vienā grupā spēlēs arī Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4.1
2.95
2.1
1.54
-
2.47
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām