Merzļikins: Kivlenieks ir tāds dīvains, pat dīvaināks nekā es

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: Ņūdžersijas Devils

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs sarunā ar žurnālistiem pastāstīja par savu komandas biedru Matīsu Kivlenieku.

Šogad NHL izveidojusies unikāla situācija, kad vienā klubā spēlē divi vārtsargi no Latvijas. “Tā ir mana prioritāte, pārstāvēt un popularizēt valsti, jo daudzi cilvēki nezina, kur atrodas Latvija. Man ir ļoti svarīgi nest Latvijas vārdu pasaulē, lai visi zinātu, no kurienes es esmu,” stāsta Merzļikins.

Vārtsargs atklāja, ka Kivlenieks ne visiem ir pazīstams. “Vairāki nacionālās izlases hokejisti jautāja, kas viņš tāds ir? Jo pirms tam [NHL debijas] neviens par viņu īsti nezināja. Kad Kivlenieks bija jauns, viņš devās uz Ameriku. Pirmo reizi mēs satīkamies pasaules čempionātā Dānijā (2018. gadā). Kad uzzināju, ka Kolumbusā ir vēl viens latviešu vārtsargs, pie sevis nodomāju, kas viņš tāds ir?” atceras Merzļikins

“Tagad esam labi draugi. Mums ir jautri kopā, visu laiku jokojam. Tajā pašā laikā cītīgi strādājam. Kivlenieks ir tāds dīvains, pat dīvaināks nekā es. Vārtsargs, ko tu viņam padarīsi,” saka hokejists.

Kivlenieks apstiprināja, ka viņam ir labas attiecības ar Merzļikinu. “Viņš ir fantastisks. Visi cilvēki atšķiras, bet Elvis man patīk. Viņš zina, ko vēlas sasniegt, tā ir ļoti laba īpašība. Merzļikins necenšas būt tas, kas viņš nav.”

“Tikt līdz NHL ir liels sasniegums ikvienam latviešu spēlētājam, bet tagad mums ir divi vārtsargi šajā līgā, kuri spēlē vienā komandā. Man šķiet fantastiski, ka cilvēki, kuriem no rīta jādodas uz darbu, joprojām ceļas augša nakts vidū, lai skatītos mūsu spēles. Tas ir neticami,” teica Kivlenieks.

Šosezon Merzļikins laukumā gājis 21 spēlē, kurā atvairījis 92,6% metienu, vidēji ielaidis 2,39 ripas un aizvadījis trīs sausos mačus. Savukārt Kivlenieks savā pagaidām vienīgajā NHL spēlē ielaidis vienu ripu un apturējis 32 no 33 metieniem.

Merzļikins iekļūst NHL jocīgāko momentu topā (VIDEO)

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par