Merzļikins: Man nav nekas pret Korpisalo, bet vārtos ir tikai viena vieta…

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: AP Photo/Jeff Roberson

Latvijas vārtsargs Ziemeļamerikā ir, lai spēlētu Nacionālajā hokeja līgā (), taču nosūtīšana uz Amerikas Hokeja līgu (AHL) var dot pārliecību par viņa spēli, uzsver hokejists.

Jau vēstīts, ka NHL komanda Kolumbusas “Blue Jackets” nosūtījusi Merzļikinu uz AHL, viņa vietā izsaucot Matīs Kivlenieku.

“Blue Jackets” fārmklubam AHL Klīvlendas “Monsters” nākamās spēles paredzētas piektdien, sestdien un otrdien, tādējādi paredzams, ka Merzļikins debitēs Ziemeļamerikā otrajā spēcīgākajā līgā. Ņemot vērā līguma noteikumus, atrodoties AHL, viņš saņems tādu pašu atalgojumu, kā NHL.

“Viss ir kārtībā. Vismaz es tikšu pie iespējas doties laukumā, kas ir iemesls, kāpēc spēlēju hokeju. Man patīk šī spēle, un vismaz tikšu pie iespējas spēlēt,” “The Athletic” citē Merzļikina teikto.

“Tas ir nepatīkami, jo ne jau tāpēc esmu šeit (Ziemeļamerikā). Esmu šeit, lai spēlētu NHL, nevis Klīvlendā. Tomēr tā ir daļa no procesa, lai es vismaz iegūtu pārliecību par savu spēli. Šī ir lieliska iespēja to dabūt,” stāsta Merzļikins.

Merzļikinam teikts, ka Klīvlendā viņš atradīsies vienu nedēļu, ja vien “Blue Jackets” izbraukumā nekas nenotiks ar šobrīd komandas pirmo vārtsargu Jonasu Korpisalo vai Kivlenieku.

“Man pateica skaidri un gaiši. Teica, ka tas nav sods vai kas slikts. Ka tas ir tikai manis paša labā, kam piekrītu, jo nespēlēju,” secina Merzļikins. “Esmu priecīgs, ka tikšu pie pāris spēlēm, bet cilvēki, kad ierauga, ka kāds tiek nosūtīts uz AHL padomā: “Ak, tā. Kaut kas nav kārtībā”. Pats gan nedomāju, ka tur ir kaut kas slikts. Tu spēlē hokeju un tiec pie minūtēm. Tā, ka viss kārtībā,” skaidro Merzļikins.

“Ja godīgi, esmu noguris būt otrais vārtsargs,” izteicās vārtsargs. “Es vēlos spēlēt un izbaudīt hokeju. Man nav nekas pret Korpisalo, jo viņš ir mans draugs, bet vārtos stājas tikai viens cilvēks.”

Merzļikins NHL uz laukuma bijis trīs spēlēs, kurās vidēji ielaidis 3,91 ripu un atvairījis 88,2% metienu. Viņam planētas spēcīgākajā līgā uzvaras vēl priekšā. Latvieša konkurents Korpisalo laukumā bijis 12 cīņās, kurās guvis piecas uzvaras, caurmērā ielaidis 3,14 ripas un atvairījis 89,2% metienu.

Tikmēr Kivlenieks septiņās AHL spēlēs svinējis piecas uzvaras pamatlaikā, ielaidis 2,37 ripas un atvairījis 90,9% metienu. Viņš jau iepriekš karjerā vairākas reizes izsaukts uz NHL, taču hokeja Mekā vēl nav spēlējis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par