Merzļikins neglābj komandu no astotā zaudējuma pēc kārtas (VIDEO)

23/02/2020 08:31

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien neglāba Kolumbusas “Blue Jackets” komandu no zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

Kolumbusas komanda viesos ar rezultātu 3:4 (0:2, 3:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina Nešvilas “Predators” pārākumu.

“Blue Jackets” cietusi astoņus zaudējumus pēc kārtas, šajā sērijā tiekot pie pieciem punktiem.

Jau spēles 33.sekundē Merzļikinu pārspēja Raiens Džohansons, bet pirmā perioda vidū viesu vārtos ripu raidīja Mikaēls Granlunds. Trešās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs Būns Dženers un Ēriks Robinsons izlīdzināja rezultātu, bet 18.minūtē Ēmils Bemstrems pārņēma vadību. Tiesa, 63 sekundes pirms perioda beigām Koltons Sisonss izlīdzināja rezultātu.

Trešajā periodā un pēc tam arī pagarinājumā vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā. Tajā katra komanda izpildīja pa astoņiem metieniem, bet ar 3:2 pārāki bija mājinieki, uzvaras “bullīti” realizējot Roko Grimaldi.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 33 no 36 pretinieku mestajām ripām, bet Matīss Kivlenieks bija rezervē.

Latvijas vārtsargs savā NHL debijā piedalījies 31 spēlē, kurā vidēji ielaidis 2,37 ripas un atvairījis 92,2% metienu. Viņš svinējis 12 uzvaras, piecos mačos paliekot “sausā”.

Jau vēstīts, ka Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons sestdien guva savus ātrākos vārtus NHL karjerā, ievadīdams Bufalo “Sabres” komandas uzvaru.

“Sabres” viesos ar 5:2 (3:0, 0:1, 2:1) pārspēja cita pašmāju uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins”.

Girgensons ripu mērķi raidīja jau spēles 14. sekundē, kad, nepieskatīts vārtu priekšā, no aizvārtes saņēma Kaila Okposo piespēli. Latviešu hokejists pirmo reizi karjerā tik agri atzīmējās NHL spēlē, kā arī tie bija “Sabres” ātrākie vārti pēdējo piecu gadu laikā.

Tāpat Girgensonam tagad ir ātrākie vārti starp Latvijas hokejistiem – iepriekšējais rekords bija 16 sekundes, ko 2001. gada 13. martā sasniedza trīs gadus vēlāk mūžībā aizgājušais uzbrucējs Sergejs Žoltoks. Girgensons ir viens no desmit hokejistiem, kuri šosezon guvuši vārtus spēļu pirmajās 15 sekundēs.

Amerikas Hokeja līgā turpina spēlēt uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētā Otavas “Senators” mājās ar 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) piekāpās Monreālas “Canadiens”.

Visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas cīnās Austrumu konferencē. “Penguins” ar 80 punktiem 60 spēlēs ir trešā, “Blue Jackets” ar 74 punktiem 63 dueļos ir astotā, “Sabres” ar 64 punktiem 61 cīņā ieņem 13.pozīciju, bet “Senators” ar 53 punktiem 62 mačos ir 15. vietā, apsteidzot tikai Detroitas “Red Wings”. “Play-off” zonā gan atrodas tikai “Penguins”.