Merzļikins nesarūgtina “savējos”, Indrašis precīzs jubilejas spēlē – labākie hokejisti pret Šveici

13/05/2019 00:09

Latvijas hokejisti ar 1:3 piedzīvoja zaudējumu Šveices izlasei, radot miglu ceļā uz ceturtdaļfinālu. Turnīrā priekšā vēl piecas spēles, bet tagad apskatīsim aizvadītā mača trīs labākos Latvijas hokejistus.

Elvis Merzļikins – 34 atvairīti metieni

Elvis ir Latvijas izlases pirmais numurs, bet spēļu prakse hokejistam nebija kopš 17. marta. Ar Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargu treneri praktizējušais hokejists vārtos stājās pret savējiem – Šveices izlasi. Jau no spēles pirmajām minūtēm Merzļikins pierādīja, kurš ir vārtu karalis. Vienā no epizodēm otrajā periodā Elvis izpildīja spēka paņēmienu pret šveicieti Kavinu Fialu. Vārtsargs nebija vainojams nevienos ielaistajos vārtos, bet spēles skaistāko seivu Merzļikins izpildīja otrās trešdaļas noslēgumā, kad Romana Josi metienu Elvis tvēra kā treniņa metienu. Godam nopelnīta mača labākā spēlētāja balva.

Miks Indrašis – 1+0 17:45 min.

Savu jubilejas 50. spēli Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātos aizvadīja Miks Indrašis. Uzbrucēja vārtu guvums izlīdzināja rezultātu, bet, kā Miks guva vārtus. Pēc saspēles ar Rūdolfu Balceru, neapstādinot ripu Indrašis ar precīzu šķēlienu pārspēja Šveices izlases vārtsargu. Otrā perioda izskaņā, apspēlējot šveiciešu aizsargu, Indrašis par augstu paceltu nūju nopelnīja četru minūšu sodu, bet viņa atnesto mazākumu, Latvijas izlases hokejisti izturēja.

Kristaps Sotnieks – 23:20 min.

Bobs Hārtlijs daudz uzticas Latvijas izlases 11. numuram, pēc divām trešdaļām Sotnieks bija nospēlējis 17:24 minūtes, tuvākajam sekotājam bija 13. Ņemot vērā, ka Latvijas izlasei nācās daudz spēlēt mazākumā, tad Sotnieks bija viena no galvenajām figūrām, kurš bloķēja šveiciešu metienus. Sotnieks bija laukumā abos Latvijas izlase zaudētājos vārtos, bet melno darbu aizsargs paveica godam.