Video. Merzļikins otro gadu pēc kārtas ar “sauso” uzvaru ieved “Lugano” prestižā Špenglera kausa finālā

30/12/2016 23:56
Lugano - Sportazinas.com

Davosa (Šveice), 30.dec., LETA. Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins otro gadu pēc kārtas palika nepārspēts prestižā Špenglera kausa pusfinālā, ievadot savu pārstāvēto komandu “Lugano” finālā.

Pusfinālā Lugano hokejisti piektdien ar rezultātu 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) pārspēja turnīra saimnieci “Davos” vienību.

Līdz ar to “Lugano” otro gadu pēc kārtas finālā tiksies ar Kanādas izlasi, kas sastādīta no Eiropā spēlējošajiem kanādiešiem.

Pusfināla mačā rezultātu trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām atklāja Līnuss Klāsens, bet otrajā periodā Dario Birglers un Alesandro Čjesa četru minūšu laikā panāca jau 3:0. Trešās trešdaļas sestajā minūtē Alesio Bertadžija guva ceturtos vārtus Lugano komandas labā, bet atlikušajā laikā Merzļikins ar komandu noturēja pārsvaru un iesoļoja Špenglera kausa finālā.

Pērn pusfinālā Merzļikins “Lugano” hokejistiem palīdzēja ar 3:0 uzveikt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

LETA jau vēstīja, ka turnīra otrajā spēlē otrs “Lugano” komandas vārtsargs Daniels Mancato guva traumu. Viņam turnīrs ir beidzies, bet Merzļikina komandai pievienojies 20 gadus vecais vārtsargs Štefens Millers.

Finālā “Lugano” sestdien plkst.13 spēkosies ar Kanādas izlasi, kas pusfinālā ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) pārspēja KHL klubu Minskas “Dinamo”.

Cīņā par pusfinālu Kanādas hokejisti ar 5:1 pārspēja Andra Džeriņa pārstāvēto Čehijas komandu Hradeckrālovas “Mountfield”, bet “Davos” ar 3:1 pieveica “Avtomobilist”.

Tikmēr “Lugano” un Minskas “Dinamo” vietas pusfinālā nodrošināja kā apakšgrupu uzvarētājas.

Pērn Merzļikins un “Lugano” aizkļuva līdz turnīra finālam, kurā ar 3:4 piekāpās Kanādas komandai. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda, kurš pārstāv Helsinku “Jokerit” komandu, tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa norisinās kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Pirms trim gadiem par šī turnīra uzvarētāju kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Ženēvas “Servette” vienību no Šveices.

Špenglera kausa izcīņā neviena KHL komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas “Dinamo”, turnīru noslēdzot otrajā vietā.