Merzļikins palīdz “Blue Jackets” izcīnīt vienu punktu pret “Lightning” (VIDEO)

11/02/2020 07:54

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins šonakt mačā pret Tampabejas ”Lightning” pamatlaikā ielaida tikai vienus vārtus, bet jau papildlaika 31 sekundē viņu pārspēja Ņikita Kučerovs un Kolumbusas ”Blue Jackets” mājās piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Merzļikins, uz ”Blue Jackets” rezervistu soliņa citam latviešu vārtsargam Matīsam Kivleniekam, šonakt  atvairīja 28 no 30 (93,3%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem un palīdzēja komandai izcīnīt vienu punktu. Kolumbusai un latviešu vārtsargam šis bija otrais zaudējums pēc kārtas.

Elvis šosezon NHL ir devies laukumā 26 spēlēs, kurās atvairījis 93% sāncenšu metienu un vidēji savā cietoksnī ielaidis tikai 2,19 ripas. Latvijas izlases vārtsargs ļoti neveiksmīgi uzsāka savu NHL debijas sezonu un ilgu laiku nespēja izcīnīt pirmo uzvaru ”Blue Jackets” sastāvā oficiālā spēlē, taču šobrīd ir viens no labākajiem vārtsargiem visā līgā. Merzļikins pirms mača ar “Lightling” tika atzīts par iepriekšējās nedēļas NHL pirmo zvaigzni.

Jau spēles trešajā minūtē vairākumā spēlēs rezultātu atklāja “Lightning” līderis Kučerovs. Otrā perioda sākumā ar vārtiem atbildeja “Blue Jackets” spēlētājs Olivers Bjorkstrands. Trešajā periodā komandām vārtus gūt neizdevās, bet pagarinājuma 30 sekundē precīzs atkal bija krievu uzbrucējs Kučerovs, gūstot savus 27 vārtus sezonā.

“Blue Jackets” šobrīd ieņem sesto pozīciju Austrumu konferencē 57 spēlēs, izcīnot 70 punktus, kamēr “Lightning” ir otrā labākā komanda Austrumos ar iegūtajiem 77 punktiem 56 spēlēs.

Nākamo spēli Kolumusas vienība aizvadīs 14.februāri plkst. 2:00 pēc Latvijas laika tiekoties ar cita latvieša Zemga Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres”.