Merzļikins palīdz komandai tikt pie punkta papildlaikā (VIDEO)

04/05/2021 08:15
Elvis Merzļikins

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien neglāba Kolumbusas “Blue Jackets” komandu no zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē. “Blue Jackets” ar Merzļikinu vārtos un Matīsu Kivlenieku pieteikumā mājās ar 3:4 (0:0, 0:3, 3:0, 0:1) pagarinājumā atzina Nešvilas “Predators” pārākumu.

Merzļikins teju pusi no mača bija nepārspēts, bet otrajā periodā viņš desmit minūšu laikā bija spiests kapitulēt trīs reizes. Ripas “Blue Jackets” vārtos ieraidīja Fīlips Fošbergs, Raiens Johansens un Romāns Josi. Savukārt trešais periods aizritēja Emīla Bemstrema zīmē, zviedru uzbrucējam 14 minūtēs izceļoties ar “hat-trick” un panākot neizšķirtu, kas ļāva spēli turpināt pagarinājumā. Tajā mājinieki pa vārtiem nemeta, turpretī “Predators” hokejisti izdarīja piecus raidījumus un ar pēdējo no tiem ceturtajā minūtē Josi pārspēja Merzļikinu. Laukuma saimniekiem ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Džeks Rosloviks un Maikls del Dzoto. Pretiniekiem spēli ar diviem punktiem noslēdza Josi, Fošbergs, Johansens un divas rezultatīvas piespēles atdevušais Raiens Eliss.

Merzļikins šajā duelī atvairīja 34 no 38 metieniem, bet otrā laukuma galā Jūse Saross neitralizēja 29 no 32 raidījumiem. Latviešu vārtsargs šosezon 27 mačos vidēji ielaidis 2,80 ripas un atvairījis 91,6% metienu.

“Blue Jackets” ar 44 punktiem 53 spēlēs ir pēdējā starp astoņām Centrālās divīzijas komandā, kamēr “Predators” ar 60 punktiem 53 cīņās ir ceturtā. Trešdien abas komandas tiksies atkārtoti, bet nedēļas nogalē “Blue Jackets” sezonas pēdējās divās spēlēs mājās tiksies ar Detroitas “Red Wings”.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.