Video. Merzļikins palīdz “Lugano” ar uzvaru sākt prestižā Špenglera kausa izcīņu

27/12/2016 00:59
Lugano - Sportazinas.com

Davosa (Šveice), 26.dec., LETA. Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien palīdzēja “Lugano” komandai tikt pie uzvaras prestižā Špenglera kausa izcīņas pirmajā spēlē.

“Lugano” “Torriani” grupas spēlē ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) pārspēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Mača rezultātu pirmā perioda vidū atklāja latvieša komandas biedrs Džeimss Višņevskis, bet trīs minūtes līdz trešdaļa beigām Dmitrijs Monja pārspēja Merzļikinu un panāca izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas otrajā pusē minūtes laikā ar vārtu guvumiem izcēlās Rafaēle Sanics un Raiens Gārdners, panākot mājiniekiem 3:1.

Trešās trešdaļas devītajā minūtē Artjoms Garejevs vienus vārtus atguva, taču 20 sekundes pirms pamatlaika beigām Līnuss Klāsens raidīja ripu tukšos Krievijas komandas vārtos un panāca 4:2.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 21 no 23 pretinieku mestajām ripām.

“Lugano” hokejistiem rīt būs brīvdiena, bet šīs grupas ietvaros Andra Džeriņa pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield” spēkosies ar “Avtomobilist”.

Tikmēr “Cattini” grupā KHL klubs Minskas “Dinamo” ar rezultātu 7:4 (2:3, 1:0, 4:1) pārspēja Kanādas komandu, kuru pārsvarā veido Eiropā spēlējošie kanādieši.

Ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli uzvarētājiem izcēlās Jevgēņijs Koviršins, bet pa vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm Ņikitam Komarovam un Aleksandram Materuhinam. Tikmēr kanādiešiem divus vārtus iemeta Šveices komandas “Bern” hokejists Maksims Noro.

Vēl šajā grupā ir turnīra saimniece “Davos” vienība.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji automātiski iekļūs pusfinālā, bet atlikušās četras komandas sacentīsies ceturtdaļfinālā. Sacensības ilgs līdz 31.decembrim.

Pērn Merzļikins un “Lugano” aizkļuva līdz turnīra finālam, kurā ar 3:4 piekāpās Kanādas komandai. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda, kurš pārstāv Helsinku “Jokerit” komandu, tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa norisinās kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Pirms trim gadiem par šī turnīra čempionu kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Ženēvas “Servette” vienību.

Špenglera kausa izcīņā neviena KHL komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas “Dinamo”, turnīru noslēdzot otrajā vietā.