Merzļikins palīdz ”Lugano” atgriezties uz uzvaru takas, panākums arī Ķēniņam

03/11/2018 23:17

Šveices Nacionālajā līgā panākumus šovakar izcīnīja Elvja Merzļikina pārstāvētā ”Lugano” un Ronalda Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne”. Tikmēr neveiksmi piedzīvoja Langnau ”Tigers”, kuras rindās spēlē Ivars Punneovs. Savukārt Zviedrijā zaudējumu piedzīvoja Rodrigo Ābola pārstāvētā ”Orebro”.

”Lugano” ar Merzļikina palīdzību mājās pieveica savu tiešo konkurenti Cīrihes ”Lions” (5:3), izcīnot ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs un saglabājot astoto vietu Šveices čempionāta kopvērtējumā. Laukuma saimnieki uzvaras vārtus guva jau 25. minūtē.

Merzļikins uzvarētāju vārtos atvairīja 30 no 33 pretinieku metieniem. Latviešu ripu ķērājs līdz šim Šveices čempionātā šosezon bija aizvadījis 14 spēles, atvairot 93,1% sāncenšu metienu un vidēji ielaižot 2,23 vārtus.

Piekto panākumu pēc kārtas svinēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne”, kas izbraukumā ar 4:1 sakāva par sevi divas pozīcijas augstāk esošo ”Zug” un nostiprinājās sestajā vietā Šveices čempionāta kopvērtējumā. Uzvaru nesošos vārtus viesi guva jau 26. minūtē.

Ķēniņš darbojās viesu otrajā virknējumā un laukumā pavadīja tieši 19 minūtes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 18 spēlēs viņš guvis trīs vārtus un izdarījis sešas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr negaidītu zaudējumu savā laukumā piedzīvoja Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau ”Tigers”, kas ar 1:4 kapitulēja pirmspēdējā pozīcijā esošajai ”Davos” un cieta pirmo neveiksmi pēdējos sešos mačos. Viesi izšķirošo pārsvaru ieguva otrās trešdaļas vidū, kad guva divus vārtus nepilnu divu minūšu laikā.

Punenovs gan palika uz komandas rezervistu soliņa, bet viņa konkurents Damjano Čjačio atvairīja vien 17 no 21 pretinieku metiena. Šajā sezonā latviešu vārtsargs devies laukumā sešās spēlēs, kurās ticis galā ar 93% sāncenšu metienu un vidēji ielaidis tikai 1,71 ripu.

Savukārt Zviedrijas augstākajā līgā (SHL) sāpīgu zaudējumu piedzīvoja Rodrigo Ābola pārstāvētā ”Orebro”, kas mājās ar minimālo 1:0 atzina kopvērtējumā daudz augstāk esošās Jēvles ”Brynas” parākumu un piedzīvoja otro neveiksmi pēdējos trīs mačos. Vienīgos vārtus laukuma saimnieki ielaida 53. minūtē.

Ābols laukumā pavadīja 13 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu metienu, kas gan aizlidoja garām pretinieku vārtiem, kā arī uzvarēja 25% iemetienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon latviešu uzbrucējs piedalījies tikai astoņās spēlēs, taču ir guvis piecus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli.