Merzļikins paliek uz rezervistu soliņa, ”Maple Leafs” sakauj ”Blue Jackets” un panāk izlīdzinājumu sērijā (VIDEO)

05/08/2020 05:50
Toronto Maple Leafs

Latviešu vārtsargam Elvim Merzļikinam paliekot uz rezervistu soliņa otrajā ”play-in” sērijas mačā, Toronto ”Maple Leafs” šonakt ar 3:0 sakāva viņa pārstāvēto Kolumbusas ”Blue Jackets” un sērijā panāca izlīdzinājumu – 1-1.

Sērijas pirmajā spēlē Elvis Merzļikins palika uz rezervistu soliņa, bet ”Blue Jackets”, komandas vārtus sargājot somam Jonasam Korpisalo, izcīnīja uzvaru ar 2:0, līdz ar to bija gaidāms, ka Kolumbusas galvenais treneris Džons Tortorela arī sērijas otrajā mačā komandas vārtu drošību uzticēs Korpisalo un atstās Merzļikinu uz rezervistu soliņa. Tieši tā arī notika.

”Maple Leafs” šonakt spēli uzsāka ļoti aktīvi un pirmajā trešdaļā pilnībā dominēja. Toronto pirmo 20 minūšu laikā izdarīja 15 metienus pa Korpisalo sargātajiem vārtiem, kamēr ”Blue Jackets” tikai sešas reizes apdraudēja dāņa Frederika Andersena sargāto cietoksni, taču Korpisalo pirmajā periodā darbojās vārtos pārliecinoši un neļāva ”Maple Leafs izvirzīties vadībā.

Toronto gan turpināja dominēt arī otrajā trešdaļā (14:6 izdarīto metienu attiecība) un četras minūtes pirms tās beigām atklāja mača rezultātu. Zaks Humans ātrajā pretuzbrukumā saņēma piespēli no Ostjona Metjūza un pēc tam nogādāja ripu atpakaļ savam komandas biedram, kurš raidīja to Korpisalo sargāto vārtu tālajā stūrī un izvirzīja ”Maple Leafs” vadībā ar 1:0, tādējādi pirmo reizi sērijā pārspējot somu vārtsargu un pārtraucot viņa 96 minūšu ilgo sauso sēriju.

Lai gan pēdējā trešdaļā Kolumbusa izlīdzināja spēles gaitu, Toronto joprojām uzbruka nedaudz vairāk (10:8 izdarīto metienu attiecība) un guva vēl divus vārtus. Nedaudz vairāk nekā 15 minūtes līdz pamatlaika beigām ”Maple Leafs” kapteinis Džons Tavaress izslidoja viens pret vienu ar Korpisalo un dubultoja Toronto pārsvaru – 2:0. Savukārt 43 sekundes pirms pamatlaika beigām, ”Blue Jackets” nomainot Korpisalo pret sesto laukuma spēlētāju, aizsargs Morgans Rīlijs ar tālu metienu no savas aizsardzības zonas ieraidīja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī un nodrošināja ”Maple Leafs” uzvaru ar 3:1.

Tādējādi Toronto svinēja pirmo panākumu sērijā un panāca tajā izlīdzinājumu (1-1). Lieliskas spēles šonakt aizvadīja abu komandu vārtsargi – Andersens atvairīja 21 no 21 pretinieku metiena un palīdzēja komandai izcīnīt sauso uzvaru, kamēr Korpisalo tika galā ar 36 no 38 (94,7%) sāncenšu mestajām ripām. Kolumbusa šonakt nopelnīja 12 soda minūtes un bieži bija spiesta spēlēt mazākumā, līdz ar to Korpisalo bija daudz darba mazākumā, taču viņš atvairīja visus pretinieku hokejistu 11 izdarītos metienus vairākumā un nevienus vārtus mazākumā neielaida.

Sērijas trešo spēli ”Blue Jackets” pret ”Maple Leafs” aizvadīs pēc divām dienām (7. augustā) pulksten 3:00 pēc Latvijas laika. Lai nodrošinātu vietu Stenlija kausa izcīņā, kādai no komandām ir nepieciešamas trīs uzvaras.