Merzļikins par motivāciju, vārtsargu trenera maiņu un idiotiem Latvijā

26/09/2023 14:41
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins intervijā ar “The Athletic” atskatījās uz pagājušo sezonu, izteicās par vārtsarga trenera maiņu un komandas sastāvu, kā arī pauda savu viedokli par Latvijas fanu attieksmi.

“Šeit runa nav par motivāciju – tas bija šausmīgi,” uz pagājušo sezonu, kurā “Blue Jackets” ieņēma priekšpēdējo vietu līgā, atskatījās Merzļikins. Tur nebija par ko priecāties un arī nekad nevarēs priecāties. Bet tagad, atskatoties atpakaļ, tā bija milzīga, ļoti vērtīga dzīves pieredze. Nekas negāja manā virzienā, nespēju [no bedres] tikt ārā. Mēs tā arī neatguvāmies, un sezona jau bija galā. Tā ir pieredze, kuru nekad vairs nevēlos piedzīvot, man pat nepatīk par to domāt – šī pēcgarša un sajūta ir šausmīga. Tajā pašā laikā tā ir laba lieta, jo tā ir pieredze. Sportista dzīvē var notikt jebkas, bet tā nebija viena diena, nedēļa vai mēnesis – tas bija ļoti ilgs laika periods ar ļoti daudz spēlēm.”

“Man motivācija ir cita, man galvā ir savi plāni. Tas ir savādāk. Ir cilvēki, kuri par mani šaubījās. Viņi par mani ir šaubījušies, un es viņiem parādīšu, ka viņi kļūdās – tā ir mana motivācija. Mans stāsts šeit nebeidzas. Man šeit ir daudz plānu, taču par tiem nestāstīšu. Pietiek runāt. Es nerunāšu daudz, es tikai gribu strādāt. Gribu, lai man iet forši. Es vēlos izbaudīt priecīgus mirkļus kopā ar ģimeni un saviem komandas biedriem. Par cilvēkiem, kuri par mani šaubās, nekad neaizmirsīšu – es viņiem parādīšu, ka viņi kļūdās,” pauda latviešu vārtsargs.

“Blue Jackets” starpsezonā izcēlās ar ļoti mazu aktivitāti brīvo aģentu tirgū, taču veica divus maiņas darījumus, iegūstot aizsargus Ivanu Provorovu un Deimonu Seversonu, kuri spēlēja svarīgas lomas Filadelfijas “Flyers” un Ņūdžersijas “Devils” komandās.

“Protams, man bija liels smaids, jo tā ir papildu palīdzība man un komandai. Protams, nevaru apgalvot, ka viss kļūs vieglāk. Mēs visi esam cilvēki, mēs visi kļūdīsimies un turpināsim kļūdīties, bet tie ir divi lieliski spēlētāji. Vēl svarīgāk ir tas, ka viņi ir arī lieliski cilvēki, lieliski komandas biedri. Ir patiešām forši ar viņiem strādāt. Viņi daudz komunicē, ar viņiem var rast risinājumus jebkādai problēmai. Tā ir laba lieta mūsu aizsardzībai un komandai kopumā,” Provorova un Seversona piesaistīšanu komentēja Merzļikins.

“Ierindā arī atgriezīsies Zeks Verenskis, kas ir ļoti svarīgi. Man ir ļoti žēl par to, kas ar viņu notika pagājušajā sezonā. Tas noteikti bija sarežģīti – visu sezonu nespēlēt un skatīties uz visu no tribīnēm. Taču tagad es redzu viņu spēcīgāku nekā iepriekš. Šī ir pavisam cita aizsardzība un komanda,” pārliecināts ir latvietis.

Žurnālists: Merzļikina statistikai vajadzētu uzlaboties, bet viņam jābūt augstākās klases vārtsargam

Jau uzreiz pēc pagājušās sezonas beigām Kolumbusa atlaida galveno treneri Bredu Larsenu un vārtsargu treneri Meniju Legasī. Par Merzļikinu šosezon atbildīgs būs bijušais zviedru vārtsargs Niklass Bekstrems.

“Menijs… Man nav ko slēpt, visi zināja, ka viņš man bija kā otrais tētis. Es viņu mīlēju, joprojām ļoti mīlu. Viņš ir tas čalis, kurš mani aizveda līdz manam pašreizējam līgumam – tas ir tikai pateicoties viņam. Viņš mani ļoti mainīja un daudz ko iemācīja. Tāds bija kluba lēmums, un es to pieņemu, taču es vienmēr priecājos uzzināt kaut ko jaunu no kāda cita. Ar Niklasu viss ir bijis lieliski. Daudz komunicējam, daudz ko esam pārrunājuši. Tas ir citādāk, cita veida trenēšana. Es īsti nezinu, ko teikt par to, kā viņi [Legasī un Bekstrems] atšķiras. Uzskatu, ka viņi abi ir labi, es esmu apmierināts. Es tikai cenšos koncentrēties, būt es pats un atrast sevi, veco Elvi,” vārtsargu trenera maiņu komentēja Merzļikins.

“Blue Jackets” vārtsargu treneris: Merzļikinam ir visi instrumenti, lai atgūtu pārliecību

Latvijas vārtsargs tāpat pēc aizvadītās sezonas beigām nolēma nepalīdzēt valstsvienībai pasaules čempionātā. Elvis norādīja, ka pēc izgāztās sezonas vēlas koncentrēties sevis pilnveidošanai, jo tieši klubs ir viņa pamata darbavieta.

Godīgi sakot, man tiešām ir vienalga, man par to nerūp,” par latviešu attieksmi teica Merzļikins. “Priecājos par mūsu komandu, par mūsu valsti, ka paveicām ko īpašu un grandiozu [pirmo reizi izcīnot bronzas medaļu]. Kā vienmēr, cilvēki sagrozīja manus vārdus. Viņi apvainojās, jo es teicu, ka izlase man nemaksā, taču šie stulbie cilvēki nesaprot, ko ar to domāju. Cilvēki, kas mani pazīst, zina, ko es teicu. Tas ir pašsaprotami, ka izlase man nekad nemaksās, to pat nekad negaidītu. Lieta ir tāda, ka man jābūt gatavam komandai, kas man maksā – Kolumbusas “Blue Jackets” ir mans pamatdarbs.”

Tie stulbie cilvēki var apvainoties, man ir vienalga par viņu viedokli, viņi ir idioti. Tā es to arī atstāju, izdarīju lielisku izvēli šovasar palikt Kolumbusā un iztīrīt savu prātu. Viņi nezina, ko mēs šeit piedzīvojām pagājušajā sezonā – mēs šeit zaudējām tik daudz spēļu, tas bija ļoti smagi. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc viņi ir idioti – viņi tikai domā par sevi. Man vajadzēja iztīrīt prātu, atpūtināt ķermeni un gatavoties. Sāku trenēties jau maijā. Tagad es jūtos lieliski, jūtos spēcīgs,” pauda vārtsargs.

Vītoliņš: Spēlētājiem ar izteicieniem tomēr ir jābūt uzmanīgiem, jo tā ir valsts pārstāvēšana

“Atceros, ka pirms diviem gadiem teicu, ka atvedīšu Vezina trofeju [lai godinātu Matīsu Kivlenieku] – es kādreiz dabūšu to sasodīto Vezinu!” par turpmākajiem mērķiem teica Merzļikins. “Cilvēkiem patīk smieties par citiem – šausmīga sezona, kur ir Vezina? Es neteicu, ka tas notiks nākamgad, neteicu, ka tas notiks rīt. Lai to izdarītu, man ir, ko darīt, jāiet soli pa solim.”

“Mūsu komandai ir daudz kas jāpierāda, taču esam priecīgi būt atpakaļ. Šajā organizācijā ir notikušas daudzas izmaiņas. Esam aizmirsuši par sūdiem, kas notika pagājušajā gadā. Mēs ejam tālāk. Mēs cenšamies izbaudīt katru mirkli, kamēr esam šeit. Tas nozīmē smagi strādāt, cītīgi trenēties, cīnīties laukumā. Mēs viens otram palīdzēsim. Mēs viens otru atbalstām. Atmosfēra komandā šobrīd ir lieliska, ir ļoti pozitīva enerģija. Priecājos, ka šī pozitīvā enerģija beidzot ir atnākusi – tagad viss ir krāsains un pozitīvs,” sacīja Merzļikins.

Merzļikins par nākamo sezonu: Iespējams, cilvēkiem nepatiks, kāds es esmu vai kā es uzvedīšos

Komentāri - 1

  • Anonymous
    26/09/2023 17:21

    fanc
    Šis smerdelis var uz Latviju nebraukt! Izlasei viņš nav vajadzīgs!

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.78
3.9
4.2
1.37
4.8
8.5
1.25
6.75
10
2.5
3.3
2.8
1.43
4.6
7.25
2.05
3.6
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām