Merzļikins pēc smagnēja sākuma aizvada sezonas labāko spēli un palīdz Kolumbusai uzvarēt

23/01/2021 23:35
Elvis Merzļikins

Savu šīs sezonas labāko Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēli šovakar aizvadīja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš kaldināja viņa pārstāvētās Kolumbusas “Blue Jackets” uzvaru ar 5:2 pret čempioni Tampabejas “Lightning”.

Elvis pēdējā trešdaļā pilnībā dominēja, veicot vairākus skaistus seivus. Spēles otrajā un trešajā periodā viņš neielaida nevienus vārtus, vienīgās ripas zaudējot pirmajā trešdaļā. Kopumā latvietis atvairīja 30 no 32 pretinieku metieniem jeb 93,8%, kā arī izcīnīja individuāli pirmo uzvaru šosezon.

Spēles ievadā Merzļikins ātri tika pārspēts, kad pie viņa vārtiem izveidojās burzma un pēc sarežģīta Viktora Hedmana metiena ripa iespurdza starp Elvja kājsargiem (0:1). Niks Folinjo gan pēc 17 sekundēm panāca 1:1, kā arī nedaudz vēlāk 2:1 pārsvaru ieguva Mihails Grigorenko. Zīmīgi, ka, lai gūtu abus pirmos vārtus, Kolumbusai pietika tikai ar četriem metieniem.

Pirmā perioda pēdējā minūtē 3:1 panāca Vladislavs Gavrikovs, taču Ondrejs Palāts vēl paguva deficītu samazināt līdz minimumam (3:2). Viņš realizēja vairākumu, taču Merzļikinu konkrētajā epizodē vainot nevarēja, jo Palātam izcilu piespēli uz tukšo vārtu stūri padeva Breidens Points, un Elvim vairs nebija variantu nosargāt vārtus.

Otrajā un trešajā periodā Merzļikins bija lielisks. Viņš vairākkārt glāba savu komandu no vārtu zaudējumiem, parādot augstāko klasi. Tikmēr viņa komandas biedri pēdējā spēles nogrieznī palielināja pārsvaru. Tampabeju savā zonā pamatīgi iespieda Kolumbusa, kuras uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Zeks Verenskis (4:2), bet nepilnas divas minūtes pirms mača beigām ripu tukšos vārtos raidīja Ēriks Robinsons (5:2).

Pretējā frontē ne to labāko spēli aizvadīja krievu ripu ķērājs Andrejs Vasiļevskis, kurš tika galā ar 22 pretinieku metieniem jeb 84,6%, taču četras reizes kapitulēja, turklāt divreiz viņu pārspēja tautieši – Grigorenko un Gavrikovs. Tikmēr Merzļikinam šī bija labākā spēle sezonā. Pirmajos divos mačos viņš attiecīgi atvairīja 88,9%, ielaižot trīs ripas pret Detroitas “Red Wings”, un 84,8%, zaudējot piecus vārtus pret Nešvilas “Predators”.

Nākamā spēle Kolumbusai paredzēta 27. janvārī plkst. 2:00 savā laukumā pret Floridas “Panthers”.