Merzļikins pēc trīs nedēļu pārtraukuma atgriezīsies “Blue Jackets” vārtos

05/12/2022 20:18
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins atgriezīsies vārtos jau nākamajā spēlē pret Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins”, ziņo komandas apskatnieks Džefs Svoboda, atsaucoties uz vienības galveno treneri Bredu Larsenu.

Žurnālists norāda, ka šoreiz ziņas par gaidāmās spēles vārtsargu parādījušās dienu iepriekš. Zināms, ka vārtu drošība spēlē pret “Penguins”, kas norisināsies naktī uz trešdienu, 7.decembrī, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika, tiks uzticēta Merzļikinam. Latvietis dosies laukumā pirmo reizi kopš 16.novembra pēc astoņu spēļu izlaišanas. Elvis atradās uz rezervistu soliņa pēdējos divos Kolumbusas vienības mačos, taču spēlē neiesaistījās.

Jau ziņots, ka Merzļikins guva savainojumu novembra vidū, kad “Blue Jackets” ar rezultātu 5:4 papildlaikā pārspēja Filadelfijas “Flyers” vienību. Elvis nospēlēja 32 minūtes un 16 sekundes, atvairot 15 no 17 metieniem jeb 88,2%, taču otrā perioda otrajā pusē guva savainojumu, pēc kura tika nomainīts. Pēc medicīniskajām apskatēm atklājās, ka gūtais savainojums liegs Merzļikinam doties laukumā vismaz divas nedēļas.

28 gadus vecais Merzļikins šobrīd neaizvada savu statistiski veiksmīgāko sezonu. Līdz šim latviešu ripu ķērājs deviņās spēlēs atvairījis 86,4% metienu, vidēji ielaižot 4,74 ripas. Arī “Blue Jackets” sezonas pirmajā pusē ir vāji rezultāti. Kolumbusas vienība pašlaik ar 18 punktiem 23 mačos ierindojas noslēdzošajā pozīcijā Austrumu konferences tabulā.

Merzļikins no soliņa noskatās zaudējumu pret “Red Wings” (VIDEO)