Merzļikins piedzīvo pamatīgu murgu pret līgas līderi, ”Blue Jackets” cieš šausmīgu sagrāvi (VIDEO)

16/01/2022 03:27
Elvis Merzļikins

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pagalam neveiksmīgu spēli šonakt aizvadīja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš, spēlējot viesos, mačā pret līgas līdervienību Floridas ”Panthers” ielaida četras ripas jau pirmajās 13 ar pusi minūtēs un jau pirmajā trešdaļā tika nomainīts. Kolumbusa visā mačā ielaida deviņus vārtus un piedzīvoja pamatīgu sagrāvi ar 2:9.

Merzļikins ”Blue Jackets” vārtos uzsāka otro spēli pēc kārtas. Latviešu vārtsargs, pirms divām dienām atgriežoties laukumā pēc savainojuma, mačā pret Karolīnas ”Hurricanes” palika nepārspēts un otro reizi sezonā nosargāja savus vārtus neskartus, bet šonakt aizvadīja pagalam neveiksmīgu maču un atvairīja tikai 11 no 15 (73,3%) pretinieku izdarītajiem metieniem. Elvis visas četras ripas ielaida jau pirmajās nepilnās 14 minūtēs.

Kārters Vernegs jau 44. sekundē pārspēja latviešu vārtsargu un izvirzīja ”Panthers” vadībā (1:0). Pēc 83 sekundēm Entonijs Dukleirs, mājiniekiem spēlējot skaitliskajā vairākumā, vēlreiz sarūgtināja Merzļikinu un dubultoja Floridas pārsvaru – 2:0. Pirmā perioda vidū Makenzijs Vegars mazākumā pārspēja latviešu vārtsargu un vēl vairāk nostiprināja komandas pārsvaru (3:0). Savukārt 14. minūtē Vernegs otro reizi mačā sarūgtināja Elvi un panāca jau graujošo 4:0.

Pēc Merzļikina ceturtajiem ielaistajiem vārtiem ”Blue Jackets” nolēma veikt vārtsargu maiņu. Latviešu vārtsargs pameta laukumu, bet viņa vietu Kolumbusas vārtos ieņēma somu ripu ķērējs Jonass Korpisalo. Tiesa arī Korpisalo ilgu laiku nepalika nepārspēts un nebija komandas glābējs – 23. minūtē Džonatans Iberdo pārspēja somu vārtsargu (5:0), bet 33. minūtē Antons Lundels nogādāja ripu savu tautieša vārtos un panāca jau 6:0.

Trešās trešdaļas ievadā zviedru uzbrucējs Gustavs Nīkvists pārspēja bijušo ”Blue Jackets” vārtsargu Sergeju Bobrovski un padarīja rezultātu uz tablo nedaudz pieklājīgāku (1:6), taču perioda turpinājumā Florida, izceļoties Semam Benetam, otros vārtus mačā gūstot Lundelam un precīzam esot zviedram Patrikam Hērnkvistam, panāca jau 9:1.

Nepilnu pusminūti pēc Hērnkvista vārtiem Būns Dženers sarūgtināja Bobrovski un samazināja rezultāta starpību (2:9), bet viņa vārtu guvums Kolumbusas līdzjutējiem bija vājš mierinājums. ”Panthers” izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas un svinēja astoto panākumu pēdējās deviņās spēlēs. Florida pēdējos deviņos mačos ir ieguvusi 17 no 18 punktiem. Tikmēr ”Blue Jackets” piedzīvoja piekto zaudējumu pēdējās septiņās spēlēs.

Ar 38 mačos izcīnītiem 57 punktiem ”Panthers” ir visas līgas līdervienība. Tiesa nekur tālu no Floridas neatpaliek arī Tampabejas ”Lightning”. Savukārt Kolumbusa ar 36 spēlēs iegūtiem tikai 35 punktiem šobrīd noslēdz Austrumu konferences labāko komandu desmitnieku.

”Blue Jackets” tagad būs iespēja nedaudz atvilkt elpu, jo nākamā spēle komandai paredzēta vien pēc piecām dienām (21. janvārī), kad viesos būs jātiekas ar vienu no savām tiešajām konkurentēm Filadelfijas ”Flyers”.