Merzļikins: Sākumā bija grūti noticēt, ka esmu nonācis NHL ģērbtuvē

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Foto: LETA

Latviešu vārtsargs , nonākot Nacionālās hokeja līgas () komandas Kolumbusas “Blue Jackets” ģērbtuvē, sākotnēji nespēja noticēt, ka tas ir noticis.

Jau ziņots, ka Merzļikins pēc aizvadītās sezonas Šveicē “Lugano” komandā, kur viņš pavadīja visu savu karjeru, noslēdza vienas sezonas līgumu ar “Blue Jackets”, bet nesen noslēdza vienvirziena līgumu arī uz nākamo sezonu.

“Tas bija mana aģenta darbs un mums ir labas attiecības,” raidījumā “Hattrick. Hokejs ar Puči” sacīja Merzļikins. “Viņš pats spēlēja “Lugano”, kad man bija 19 gadi un es jautāju, vai viņš var man palīdzēt. Sākotnēji aģents pasmējās, bet vēlāk viss kļuva nopietni un viņš attīstīja arī savu aģentūru. Pagaidām viņš visus līgumus man ir parakstījis pareizi un tajos vienmēr ielicis pareizās idejas.”

“Pirmais NHL līgums bija stratēģisks, jo pirmais gads ir iesācēja divvirzienu līgums. Garantiju spēlēt tādā gadījumā nav un tā bija viņa shēma, ka es varētu nodedzināt to gadu un no septembra sākt ar jaunu līgumu,” turpināja latviešu vārtsargs.

“Kolumbusa jau pēc drafta gribēja parakstīt līgumu, bet Šveicē ir mainījušies likumi un var būt tikai viens līgums. Viņi nevarēja ar mani parakstīt līgumu tīri tikai likumu dēļ un es, teiksim tā, biju iesaldēts,” sacīja 2014. gadā ar 76. numuru draftētais ripu ķērājs.

“Ideja vairāk bija par to, lai es iepazīstu pilsētu, organizāciju, hokeju un komandu, kas bija vispareizākais lēmums. Es piedalījos treniņos ar rezervistiem un traumētajiem spēlētājiem, bet biju šokēts, ka viņi daudz netrenējās. Kad sākās Stenlija kausa izcīņa, bija daudz atpūtas un izvēles treniņi, kamēr spēles dienā gan visi trenējās,” turpināja Merzļikins.

“Protams, pirmajā reizē bija grūti noticēt, jo pēc visas pavadītās karjeras Lugāno ierados NHL ģērbtuvē. Ar laiku sapratu, ka esmu viens no viņiem un ir jāiet un jāstrādā. NHL spēlētājiem tas ir tīrs darbs. Tu vari jokot ģērbtuvē, bet galvenais izdari savu darbu,” noteica vārtsargs.

“Ņemot vērā, ka NHL ir mazāks laukums, un metieni nāk no visurienes, kā arī leņķi ir citādāki, ar Eiropas stilu man bija grūtības ar ripas noķeršanu. Ar vārtsargu treneri daudz skatījāmies momentus un mainījām manu spēles stilu. Tagad stāvu vārtos stilā, kādā man iemācīja un arī pasaules čempionātā to pielietoju. Pirmajā mačā ar Šveici jau liku to lietā, jo tikko svaigs atbraucu un stāvēju, kā arī mācīja.”

“Uz Šveici došos otrdien, kur paņemšu nedēļu brīvu, bet visu vasaru trenēšos Lugāno ar manu fiziskās sagatavotības treneri. Savukārt augusta sākumā došos uz NHL,” noslēdza Merzļikins.

Aizvadītajā sezonā “Lugano” sastāvā latvietis atvairīja 92,1% mesto ripu un ielaida vidēji 2,44 ripas mačā. Merzļikins “Lugano” rindās kopumā nospēlēja 210 spēles, vidēji ielaižot 2,63 ripas un tiekot pie solīda atvairīto metienu rādītāja – 92%. NHL Merzļikins vēl nav debitējis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par