Merzļikins sezonu noslēdz ar 40 “seiviem”, Bļugers savu kontu papildina ar divām piespēlēm (VIDEO)

30/04/2022 08:19
Teodors Bļugers

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) divu latviešu pārstāvēto komandu derbijā Pitsburgas “Penguins” ar Teodoru Bļugeru ar 5:3 apspēlēja Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras vārtus spēles lielāko daļu sargāja Elvis Merzļikins.

Sākumā vārtu drošība tika uzticēta Žanam Fransuā Berubē, kurš ielaida trīs vārtus sešarpus minūšu laikā un ātri tika nomainīts. Otrajā trešdaļā Džastins Denforts samazināja deficītu līdz 1:3, taču drīz bija spiests kapitulēt arī Merzļikins, ielaižot divas ripas. Noslēdzošajā trešdaļā “Blue Jackets” izdevās iemest vēl divus vārtus, rezultātam kļūstot 5:3 par labu pingvīniem.

Merzļikins laukumā pavadīja 52 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā latvietis atvairīja 40 no 42 pretinieku metieniem jeb 95,2%. Šosezon Latvijas izlases vārtsargs 59 mačos, kuros viņam 90,7% seivu, vidēji 3,22 ielaistie vārti un divas sausās spēles.

Tikmēr Bļugers nospēlēja 11 minūtes un 49 sekundes. Uzbrucējam divas rezultatīvas piespēles, viens spēka paņēmiens, viens bloķēts metiens un četras soda minūtes. Teodors spēli noslēdza ar pozitīvu lietderību šosezon, kopā viņam 28 (9+19) rezultativitātes punkti 65 pamatturnīra mačos.

“Play-off” pirmajā kārtā Pitsburgas komanda spēlēs pret Ņujorkas “Rangers”.