Korpisalo katastrofālais sākums ļauj Merzļikinam aizvadīt teju visu maču (VIDEO)

09/04/2021 05:31
Elvis Merzļikins un Mihails Sergačevs

Aizvadītajā naktī spēli Nacionālajā hokeja līgā aizvadīja latviešu vārtusargs Elvis Merzļikins un viņa pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas 10 vārtu mačā ar 4:6 piekāpās Tampabejas “Lightning”. Šī abām vienībām bija jau ceturtā tikšanās reize pēdējās sešās spēlēs.

Spēli vārtos uzsāka latvieša konkurents, soms, Jonas Korpisalo. Tomēr spēles sākums vārtusargam padevās visai katastrofāls, nepilnu sešu minūšu laikā ielaižot trīs vārtus no sešiem metieniem. Parādītais sniegums Kolumbusas trenerim lika izdarīt izmaiņas un vārtos stājās Merzļikins. Taču arī latvietis nespēja glābt vienību no neveiksmes. Laukumā pavadītajās 53 minūtēs un 41 sekundē latviešu vārtusargs tika galā ar 21 no 24 raidījumiem (87,5%) pa savu cietoksni.

Spēles rezultātu jau pēc 58 sekundēm atklāja Bleiks Kolmens, kurš kopā ar komandas biedru izrāvās divi pret vienu aizsargu, saņēma piespēli un pārspēja somu vārtusargu (1:0). Otros vārtus pēc spēlētām četrām minūtēm un 41 ssekundes Tampabejas labā guva Stīvens Stamkoss, kurš skaitliskajā vairākumā veica precīzu metienu no iemetiena apļa (2:0). Precīzi minūti vēlāk Bārklijs Gūdrovs, kurš bija veicīgākais pie otrās atlēkušās ripas un raidīja to jau tukšā vārtu stūrī (3:0). Pirmajā periodā sausā nepalika arī “Blue Jackets” hokejisti, nedaudz vairāk kā trīsarpus minūtes pirms perioda beigām lielisks metiens padevās Maiklam Del Zoto (1:3).

Merzļikins pirmo reizi spēlē kapitulēja vienu sekundi pirms pirmā perioda beigām, kad pēc vairākiem mēģinājumiem ripu starp kājusargiem raidīt spēja Raiens Makdonahs (4:1). Otrajā periodā pēc nepilnām piecām minūtēm vārtus guva Ross Koltons (5:1). Trīs minūtes pirms perioda beigām, snaipera cienīgs metiens padevās Džekam Roslovikam, raidot ripu tuvajā augšējā stūrī. Neprecīzi gan nospēlēja arī Tampabejas krievu vārtusargs, Andrejs Vasiļevskis, kurš nolaida savu tvērājcimdu (2:5). Minūti pirms otrās trešdaļas beigu sirēnas, “Lightning” atjaunoja četru vārtu pārsvaru, savus otros vārtus gūstot Raienam Makdonaham (6:2). Noslēdzošajā periodā vārtus guva tikai Kolumbusas spēlētāji, taču ar to nepietika, lai atspēlētos. Vispirms pēc 10 minūtēm no tuvas distances precīzs bija Zeks Vorenskis (3:6), bet 46 sekundes līdz spēles beigām ceturtos vārtus komandas labā guva Makss Domi (4:6).

Kolumbusas “Blue Jackets” pēc aizvadītām 42 spēlēm ar 38 punktiem ieņem divīzijas sesto pozīciju, bet “Lightning” hokejisti 40 mačos iekrājuši 56 punktus un atrodami otrajā vietā divīzijā. Nākamo spēli Merzļikina pārstāvētā vienība aizvadīs naktī uz svētdienu, kad pulksten 2:00 spēkosies ar Čikāgas “Blackhawks”.

Ierasti NHL regulārajā sezonā komandas aizvada 82 spēles, taču šosezon Covid-19 ieviesto ierobežojumu dēļ tiks aizvadītas vien 56 spēkošanās un tās risinasies savas divīzijas ietvaros.