Merzļikins tiek pie otrās iespējas, Kolumbusa kapitulē pagarinājumā

19/10/2019 07:38

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins atvairīja 30 no 33 sāncenšu metieniem, bet neglāba Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Kolumbusas “Blue Jackets” no zaudējuma ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1) pagarinājumā pret Čikāgas “Blackhawks”.

Pirmajā periodā vienīgos vārtus guva mājās spēlējošie Čikāgas hokejisti, izceļoties Dreikam Kaligulam, kamēr nākamie divi vārtu guvumi bija Kolumbusas komandas izpildījumā. Trešajā periodā “Blue Jackets” minimālo pārsvaru nespēja noturēt, jo trešdaļas vidusdaļā ar precīzu metienu izcēlās Alekss Debrikants.

Pagarinājumā Merzļikinu apbēdināja “Blackhawks” kapteinis Džonatans Teivzs, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas vārtu priekšā.

Šī bija otrā 25 gadus vecā Merzļikina spēle NHL. Latvietis hokeja mekā debitēja Kolumbusas sezonas atklāšanas spēlē, kad ielaida septiņas ripas zaudējumā pret Pitsburgas “Penguins”.

Nākamo spēli Merzļikina pārstāvētā komanda aizvadīs jau naktī uz rītdienu, kad savā laukumā tiks uzņemti Ņujorkas “Islanders” hokejisti.

Savukārt cita Latvijas izlases hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsbugras “Penguins” izcīnīja piekto panākumu pēc kārtas, ar 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) savu skatītāju priekšā pārspējot Dalasas “Stars” hokejistus.

25 gadus vecais Bļugers darbojās komandas trešajā uzbrucēju trijniekā, laukumā pavadot 15:48 minūtes (1:13 mazākumā, 0:03 vairākumā), kuru laikā spēles protokolā viņš atzīmējās ar vienu spēka paņēmienu. Bļugers spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

“Pingvīnu” rindās ar trīs rezultativitātes punktiem izcēlās Zviedrijas uzbrucējs Patriks Hornkvists, kurš vārtu guvumam pievienoja divas rezultatīvas piespēles, kamēr ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās aizsargs Kriss Letangs.

Jaunās sezonas astoņās aizvadītajās spēlēs Bļugers izcēlies ar gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.