Merzļikins un “Blue Jackets” atspēlējas un svin sesto uzvaru pēc kārtas (VIDEO)

23/01/2020 07:48

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins naktī uz ceturtdienu palīdzēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandai Kolumbusas “Blue Jackets” komandai izcīnīt uzvaru.

“Blue Jackets” savā laukumā ar rezultātu 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) pārspēja Vinipegas “Jets”, svinot sesto uzvaru pēc kārtas un kopumā astoto panākumu pēdējos 10 mačos.

Mājiniekiem ar diviem vārtiem izcēlās Olivers Bjorkstrands, bet vēl pa vieniem vārtiem guva Sets Džounss un Gustavs Nīkvists. Trīs rezultatīvās piespēlēs Pjērs Luks Dubuā kontā Savukārt Merzļkinu pārspēja Kails Konors, Meisons Epltons un Nīls Paionks.

Latviešu vārtsargs atvairīja 27 no 30 pretinieku mestajām ripām, kopumā tikdams galā ar 90% raidījumiem pa viņa vārtiem. Merzļikins uzvarējis piecās spēlēs pēc kārtas, kurās vidēji ielaidis vienu ripu un atvairījis 97% metienu.

Jau vēstījām, ka iepriekšējās četrās spēlēs viņš svinēja trīs “sausās” uzvaras, kas ļāva kļūt par aizvadītās nedēļas otru spožāko NHL zvaigzni. Iepriekšējā “Blue Jackets” spēlē komandas vārtos stājās vēl viens latvietis Matīss Kivlenieks, kurš ielaida tikai vienu ripu.

Kopš  “Blue Jackets” pirmā numuraJonasa Korpisalo savainojuma gūšanas, Merzļikins 11 mačos svinējis deviņas uzvaras. Sezonā kopumā viņš laukumā devies 21 mačā, kurā caurmērā ielaidis 2,39 ripas un neitralizējis 92,6% raidījumu.

Nākamo spēli “Blue Jackets” aizvadīs pēc NHL Visu zvaigžņu spēles pārtraukuma, kad 1.februārī viesosies pie latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo “Sabres”.