Merzļikins un “Lugano” sarūpē Vītoliņam pirmo zaudējumu Šveicē

02/01/2019 23:14

Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) pirmo zaudējumu latviešu speciālista Harija Vītoliņa vadībā piedzīvojusi “Davos”, kas šovakar savā laukumā ar rezultātu 3:4 (1:2, 0:1, 2:1) piekāpās “Lugano” vienībai ar Elvi Merzļikinu vārtos.

Vītoliņš par pazīstamā “Davos” kluba galveno treneri tika apstiprināts 20. decembrī, pirmajās divās spēlēs pie kluba “stūres” tiekot pie panākumiem pār “Fribourg” un “Abri-Piotta” vienībām. Tomēr šovakar bijušā Latvijas izlases kapteiņa uzvaru sērijai pienāca gals.

Viesi “Lugano” hokejisti līdz 46. minūtei paguva izvirzīties priekšā ar 4:1, taču “Davos” ātri vien spēja samazināt deficītu līdz 3:4. Neskatoties uz pārsvaru metienos pēdējā periodā (14-4), mājiniekiem atlikušajā laikā tomēr neizdevās izglābties, un “Lugano” guva trešo panākumu pēc kārtas.

Merzļikins “Lugano” vārtos tika galā ar 26 no 29 pretinieku metieniem (89,66%). Elvis pirms šī mača Šveices līgā laukumā bija izgājis 23 spēlēs, uzrādot piekto labāko atvairījumu procentu līgā (92,3%) un astoto labāko rādītāju pēc vidēji mačā ielaistajām ripām (2,35).

Citā spēlē Rolanda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne” izbraukumā ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) atzina “Biel” vienības pārākumu. Latvijas izlases uzbrucējs, kura rēķinā šosezon septiņi vārti un 13 rezultatīvas piespēles, savu punktu krājumu šoreiz nepapildināja un, spēlējot otrajā maiņā, 20 uz ledus pavadītajās minūtēs atzīmējās ar diviem metieniem pa vārtiem un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savukārt Vācijas augstākajā līgā (DEL) zaudējumus “sausos” zaudējumus piedzīvoja Riharda Bukarta un Arvīda Reķa pārstāvētie klubi.

40 gadus vecajam Reķim spēlējot trešajā aizsargu pārī, Augsburgas “Panther” viesos ar rezultātu 0:5 (0:2, 0:0, 0:3) pārliecinoši atzina Brēmerhāvenes “Fischtown Pinguins” pārākumu.

Arvīds mača otrajā periodā pēc pretinieku komandas spēlētāja pārkāpuma bija spiests priekšlaicīgi doties uz ģerbtuvēm. Reķis (šosezon 1+8) uz ledus paguva pavadīt 7:13 minūtes un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Bukarts (2+5) šodien nospēlēja 16:24 minūtes, izpildīja divus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku raidījumu un arī tika pie neitrāla lietderības koeficienta, taču viņa pārstāvētā Šveningeres “Wild Wings” viesos ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Diseldorfas EG klubam.

DEL kopvērtējumā Reķa “Panther” ar 63 punktiem 36 spēlēs ieņem augsto ceturto vietu, ceturto, tikmēr pēdējā, 14. vietā ar 29 punktiem 35 mačos atrodas Bukarta “Wild Wings”. Līdere ar 75 punktiem 35 dueļos ir Manheimas “Adler”.

Vai favorīti U20 Pasaules čempionātu turpinās ar uzvarām?
Kamēr Šveicē norisinājās pasaulē vecākais hokeja turnīrs Špenglera kauss, aizraujoši notikumi Kanādā notiekošajā U20 Pasaules čempionātā. Eksperts Lotārs atskatās uz interesantākajiem mačiem un pats galvenais prognozē ceturtdaļfinālu iznākumus. Vai čempioni apspēlēs somus? Vai Krievija uz Zviedrija turpinās dominēt?