Mesi nāk uz maiņu un izglābj “Barcelona” punktu, Madrides derbijā bezvārtu neizšķirts

30/09/2018 10:41

Spānijas “La Liga” čempionātā svētdien punktus zaudēja abi grandi Madrides “Real” un “Barcelona”. “Karaliskais” klubs galvaspilsētās derbijā cīnījās neizšķirti 0:0 ar “Atletico”, tikmēr katalāņi vien mača izskaņā spēja izraut neizšķirtu savā laukumā pret Bilbao “Athletic Club”.

Tādējādi abas turnīra galvenās favorītes un pašreizējās kopvērtējuma līderes pie uzvarām nav spējušas tikt jau otrajos mačos pēc kārtas – iepriekšējā kārtā “Barca” ar 1:2 izbraukumā piekāpās “Leganes”, savukārt “Real” piedzīvoja bezierunu zaudējumu viesos pret “Sevilla” (0:3).

Mačā pret “Atletico” pēdējo trīs gadu UEFA Čempionu līgas uzvarētājiem palīdzēt nevarēja savainotais Marselo, bet otrā puslaika ievadā muskuļa traumā iedzīvojās un laukumu pamest bija spiests Garets Beils. “Real” šajā mačā kopumā piederēja ievērojams pārsvars gan bumbas kontrolē (66% pret 34%), gan arī izpildītajos sitienos (15 pret astoņiem), taču uzlauzt viesu aizsardzību laukuma saimniekiem tā arī neizdevās.

“Atletico” rindās labākā izdevība pārspēt nule kā par FIFA labāko vārtsargu atzīto Tibo Kurtuā bija Antūnam Grīzmanam, tomēr izgājienā viens pret vienu pārāks bija Beļģijas izlases vārtsargs.

Tikmēr čempione “Barcelona” viesojās Bilbao pie 14. pozīcijā esošās “Athletic Club”. Šajā mačā “Barca” sākumsastāvā nedevās nedz Serhio Busketss, nedz Lionels Mesi, taču kā vēlāk izrādīsies – katalāņiem bez sava kapteiņa un aizsardzības balsta klājas itin smagi. Abas komandas spēles pirmajā daļā apmainījās ar gana bīstamām epizodēm, bet rezultātu 41. minūtē atklāja mājinieki.

Pēc Markela Susaetas centrējuma rezultātu ar sitienu ar kāju atklāja Oskars de Markoss. Drīz vien pēc pārtraukuma laukumā tika sūtīts gan Mesi, gan Busketss, un “Barcelona” sniegums laukumā kļuva jūtami labāks. Pēc abu līderu iesaistīšanās cīņā Filipe Koutinju trāpīja pa vārtu pārliktni, bet vēlāk pa stabu trāpīja arī pats Lionels. “Athletic” ilgi spēja sekmīgi aizsargāties, tomēr 84. minūtē Mesi bija pirmais pie paša izpildītā tālsitiena un vārtu priekšā piespēlēja uz maiņu nākušajam Muniram El Hadadi, kurš nepievīla – 1:1.

“Barcelona” bija iespējas izraut arī dramatisku uzvaru, taču kompensācijas laikā Ivana Rakitiča sitiens no labas pozīcijas lidoja vārtiem pāri. Neizšķirts pret Bilbao klubu nozīmē, ka “La Liga” čempioni jau trešo maču pēc kārtas laukumu spiesti pamest bez uzvaras, jo pirms zaudējuma pret “Leganes” piektajā kārtā “Barca” savā laukumā nespēja pieveikt arī “Girona” (2:2).

Abi Spānijas grandi ar iekrātajiem 14 punktiem gan joprojām saglabā līderpozīcijas čempionāta kopvērtējumā, par vienu punktu apsteidzot “Sevilla” futbolistus.