Mesi un “Barcelona” biedri panāk savu – kluba prezidents un valde atkāpjas

Hoseps Marija Bartomeu, sportazinas.com
Hoseps Marija Bartomeu | Foto: Albert Gea/Scanpix

Spānijas futbola granda “Barcelona” prezidents kopā ar valdi atkāpies no amata, paziņojusi komanda.

Jau iepriekš kluba biedru grupa bija iesniegusi petīciju ar 20 687 parakstiem, aicinot izsludināt referendumu par “Barcelona” valdes atlaišanu. Lai ierosinātu piespiedu referendumu, aktīvistiem bija jāsavāc 15% jeb 16 520 parakstu.

Medija “Associated Press” žurnālists Džozefs Vilsons vēsta, ka Bartomeu un vadībai vajadzēja mainīties jau šī gada martā notikušajās valdes vēlēšanās. Tāpat daži kluba biedri uzskatīja, ka šobrīd bija īstais mirklis, kad valdei vajadzēja atkāpties – ņemot vērā “Barcelona” pēdējo mēnešu sniegumu.

Bartomeu slaveno futbola klubu vadīja kopš 2014. gada janvāra.

Daudzi par galvenajiem iemesliem nosauc sezonu bez tituliem, neseno komandas sagrāvi, ar 2:8 piekāpjoties Minhenes “Bayern”, kā arī komandas zvaigznes Lionela Mesi mēģinājumu pamest Barselonu.

Jau ziņots, ka Mesi augusta beigās informēja klubu par vēlmi pamest komandu. Mesi un kluba līgumā ir atruna, ka katru sezonu līdz 31.maijam futbolistam ir tiesības lauzt vienošanos bez izpirkuma maksas. Mesi advokāti uzskatīja, ka argentīnietim šogad ir tiesības to darīt vēlāk, jo sezona tika pabeigta vien augustā, bet klubs bija pretējās domās.

Starp spēlētāju un kluba vadību izcēlās konflikts, kurš noslēdzās nelabvēlīgi priekš argentīniešu zvaigznes. Mesi Katalonijas klubā aizvadīs vēl vienu sezonu. 33 gadus vecā Mesi līguma izpirkuma maksa ir 700 miljoni eiro un līgums noslēgsies nākamā gada jūnijā.

Sagaidāms, ka pēc 2020./2021.gada sezonas, kad Mesi pārējai uz citu klubu vairāk nebūs birokrātisku šķēršļu, interesi par zvaigžņotā futbolista pakalpojumiem izrādīs neviens vien klubs, atkal parādoties sarunām par iespējamo Mesi aiziešanu no “Barcelona”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par