Mesi un Fernandesa vārti garantē Argentīnas uzvaru pār Meksiku

26/11/2022 23:05
Lionels Mesi

Argentīnas vīriešu futbola izlase sestdien Katarā Pasaules kausa finālturnīra C apakšgrupas mačā, pateicoties Lionela Mesi un Enco Fernandesa gūtajiem vārtiem, ar 2:0 (0:0) guva panākumu pār Meksiku.

Spēles gaita

Pirmā puslaika izskaņā abas komandas spēlēja asi, un pēc Argentīnas pārkāpuma meksikāņi tika pie standartsituācijas, pēc kuras izspēles Aleksiss Vega izdarīja spēcīgu sitienu pa Argentīnas vārtiem, taču Damjans Martiness bumbu notvēra.

Pēc piecām spēlētām minūtēm otrajā puslaikā Eriks Gutjeress nespēja apstādināt Mesi un nopelnīja dzelteno kartīti, kurai sekoja soda sitiens, taču Mesi bumbu raidīja pārāk augstu. Savukārt 64.minūtē Meksikas aizsargi pieļāva kļūdu aizsardzībā, un Lionels Mesi izmantoja iespēju, lai no tālas distances ar spēcīgu sitienu raidītu bumbu vārtu apakšējā stūrī.

Tikmēr 87.minūtē pēc Mesi piespēles Enco Fernandess veiksmīgi apspēlēja aizsargu un tika pie gandrīz brīva sitiena, ko precīzi raidīja Meksikas vārtos.

Situācija turnīrā

Argentīnieši Pasaules kausu sāka ar pārsteidzošu neveiksmi pret Saūda Arābiju (1:2), kamēr Meksika pirmajā mačā spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Poliju. Pēc izcīnītas uzvaras otrās kārtas mačā Argentīna saglabā cerības uz iekļūšanu astotdaļfinālā. Dienas pirmajā spēlē starp C apakšgrupas komandām Polija ar 2:0 guva panākumu pār Saūda Arābiju.

Pēc divām spēļu kārtām C apakšgrupā līdere ar četriem punktiem ir Polija, tālāk seko Argentīna un Saūda Arābija ar trīs punktiem, bet Meksika pagaidām ir izcīnījusi vienu punktu. 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna. Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases. 2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Komandu sastāvi

Argentīnas izlases sastāvs: Damjans Martiness, Gonsalo Montjels (Navels Molina, 63.minūte), Markoss Akunja, Nikolass Otamendi, Lisandro Martiness, Rodrigo De Pauls, Anhels di Marija (Kristians Romero, 69.minūte), Gido Rodrigess (Enco Fernandess, 57.minūte), Aleksiss Makalisters (Ezekjels Palasioss, 69.minūte), Lionels Mesi, Lautaro Martiness (Hulians Alvaress, 63.minūte).

Meksikas izlases sastāvs: Giljermo Očoa, Nestors Arauho, Sesars Montess, Ektors Moreno, Hesuss Galjardo, Kevins Alvaress (Rauls Himeness, 66.minūte), Ektors Errera, Andress Gvardado (Eriks Gutjeress, 42.minūte), Luiss Čavess, Aleksiss Vega (Urjels Antuna, 66.minūte), Irvings Lozano (Roberto Alvarado, 73.minūte).