“Metallurg” joprojām pieder tiesības uz 2006. gadā aizbēgušo Malkinu

31/03/2021 18:19
Nokopēts
Jevgēņijs Malkins, www.sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Magņitogorskas “Metallurg” viceprezidents Sergejs Lasjkovs sarunā ar “Sport24” atklājis, ka vienībai joprojām pieder tiesības uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigzni Jevgēņiju Malkinu.

2006. gada vasarā talantīgais Magņitogorskas kluba audzēknis plānoja doties uz Ziemeļameriku, lai pievienotos Pitsburgas “Penguins”, kura divus gadus iepriekš draftēja uzbrucēju ar otro numuru uzreiz aiz Aleksandra Ovečkina. Tiesa, “Metallurg” vadībā visiem spēkiem centās noturēt Malkinu un pēc vairāku stundu nogurdinošajam pārrunām hokejists tomēr parakstīja kontraktu.

Dažas dienas pēc līguma noslēgšanas hokejists aizbēga no kluba treniņnometnes Somijā un vēlāk kļuva skaidrs, ka Malkins devies uz ASV, lai pievienotos “Penguins” komandai. Pitsburgā uzbrucējs aizvada 15. sezonu, šajā laika periodā izcīnot trīs Stenlija kausus.

Ja Malkins nolems atgriezties Krievijā, tad viņš bez “Metallurg” atļaujas nevarēs spēlēt nevienā citā KHL komandā. Proti, 2006. gadā, kad viņš aizbēga, spēlētājs saņēma statusu “konflikts”, kas nozīmē, ka tiesības uz viņu joprojām pieder Magņitogorskas klubam. Lai statuss tiktu mainīts, uzbrucējam “Metallurg” rindās jānospēlē viena pilna sezona, atklājis Lasjkovs.

Pieredzējušais hokejists karjeras laikā aizvadījis 936 spēles NHL pamatturnīrā, atzīmējoties ar 424 vārtiem un 676 piespēlēm. Savukārt 166 Stenlija kausa mačos viņam vēl 169 (63+106) punkti.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām