“Metta” atņem punktus arī RFS

18/04/2021 18:59
Junusa Muritala

“Metta” svētdien “Optibet Virslīgas” piektās kārtas spēlē savā laukumā mača kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu pre vicečempioni RFS, cīnoties neizšķirti 3:3 (1:2). Vārtus mājiniekiem guva Junusa Muritala, Emīls Birka un Iļja Korotkovs, bet viesiem – Darko Lemajičs, Darko Micevski un Žiga Lipuščeks.

16. un 17.minūtes mijā bumbu no savu vārtu līnijas izsita “Metta” pussargs Korotkovs, bet jau nākamajā uzbrukumā pretējā virzienā savus piektos vārtus sezonā pēc Jāņa Grīnberga reida un centrējuma no labās malas guva Junusa Muritala. Muritala bez bumbas apstrādes raidīja bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī – 1:0.

25.minūtē par vārtu guvumu varēja priecāties Darko Lemajičs, pēc centrējuma no labās malas ar sitienu ar galvu no vārtsarga laukuma līnijas bumbai lidojot vārtos – 1:1. 28.minūtē no vārtsarga laukuma līnijas pēc Jegora Novikova sitiena bumba trāpīja pa RFS vārtu pārliktni. 32.minūtē pa dzeltenajai kartītei nopelnīja mājinieks Korotkovs un Lemajičs, bet incidents sākās, kad Emīls Birka nelaida pie bumbas Tomāšu Šimkoviču, kurš vēlmi dabūt bumbu papildināja ar pretinieka raušanu aiz krekla.

2:1 mača 35.minūtē ar rezultatīvu sitienu no soda laukuma kreisās puses tālajā vārtu stūrī izcēlās Darko Micevski. Bumba pa ceļam skāra mājinieku aizsargu un no vārtu staba ielidoja vārtos. 53.minūtē 3:1 panāca Žiga Lipuščeks, bet 59.minūtē nedaudz kuriozā veidā Birka vienus vārtus atspēlēja. Pēc viņa centrējuma no kreisās puses bumba skāra aizsargu, spēcīgi sagriezās un pa negaidītu trajektoriju aplidoja vārtsargu Vītautu Čerņavsku, piezemējoties vārtos – 2:3.

Pēc tam abas komandas veica vairākas maiņas, bet rezultāts nemainījās līdz mača kompensācijas laika sestajai minūtei. Uz sūra sitienu pie viesu vārtiem devās pat mājinieku vārtsargs Alvis Sorokins, un Korotkovs bija īstajā vietā un vārtsarga laukuma robežas, ar galvu raidot bumbu vārtos. Uzreiz pēc tam atskanēja mača beigu svilpe.

Tādējādi pēc neizšķirta ar čempioni “Riga” “mettieši” atņēma punktu arī RFS. “Metta” komandai sezonas sākums optimismu neviesa, jo tika piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas, taču iepriekšējā spēlē tā parūpējās par sensāciju, cīnoties neizšķirti 1:1 ar čempioni “Riga”. Tikmēr RFS no spēles uz spēli progresē – ja sezona tika sākta ar zaudējumu, tad pēc tam sekoja neizšķirts un divas “sausās” uzvaras (4:0 pār “Liepāju” un 1:0 pār Jūrmalas “Spartaku”).

No Raimonda Kroļļa stafeti bija pārņēmis un visus četrus vārtus “mettiešiem” guvis Junusa Muritala. Savukārt RFS komandā trīs no astoņām bumbām pretinieku tīklā bija ieraidījis Darko Lemajičs. Viņi virslīgas labāko bombardieru sarakstā ieņēma attiecīgi dalītu pirmo un dalītu trešo vietu.

RFS komandai šajā mačā nevarēja palīdzēt galvenais treneris Viktors Morozs, jo viņš sakrājis trīs brīdinājumus pēc kārtas, par ko pienākas vienas spēles diskvalifikācija. Iepriekšējā sezonā visās trīs savstarpējās spēlēs uzvarēja RFS ar vārtu bilanci 9:1. Trešdaļu jeb trīs vārtus šajos mačos guva Žiga Lipuščeks.

“Ventspils” savā laukumā piekāpās “Liepājai” ar 0:1 (0:1). Vienīgos vārtus guva Hogans Ukpa Efiongs. Vārti tika gūti, kad komandas jau varēja sākt domāt par puslaika pārtraukumu. Bumba uz mājinieku soda laukuma līnijas atlēca pie nigērieša Efionga, kurš to nekautrējās raidīt vārtu kreisajā apakšējā stūrī. Uzreiz pēc tam atskanēja svilpe par pirmā puslaika beigām.

48.minūtē Efiongs vēlreiz bija tuvu vārtu  guvumam, taču pēc nonākšanas vienam pret vienu ar mājinieku vārtsargu Vladislavu Lazarevu viņš bumbu raidīja garām vārtu  apakšējam labajam stūrim. 84.minūtē vēl viena teicama izdevība bija liepājniekiem, Artūram Karašauskam izgājienā vienam pret mājinieku vārtsargu bumbu raidot pa pārliktni.

Seškārtējā čempione “Ventspils” ir titulētākā no Latvijas aktīvajām komandām, taču 2021.gada sezonu tā iesākusi pagalam neveiksmīgi, piecās spēlēs izcīnot tikai vienu punktu, kas turnīra tabulā dod pēdējo, astoto, vietu. Pēc iepriekšējās spēles, kurā ar 0:1 tika atzīts “Daugavpils” pārākums, par atkāpšanos paziņoja komandas galvenais treneris Viorels Frunze, tāpat no kluba grasās aiziet tā vadītājs Adlans Šišhanovs.

Savukārt “Liepāja” sezonas ievadā ar 4:1 uzveica “Metta” komandu, bet pēc tam sekoja trīs zaudējumi pēc kārtas, visi pret iepriekšējās sezonas medaļniecēm un lielākajām konkurentēm “Riga” (0:2), RFS (0:4) un “Valmiera” vienībām (1:2). Vēju pilsētas komandā ar diviem gūtiem vārtiem rezultatīvākais ir Artūrs Karašausks, bet ventspilniekiem šīs sezonas vienīgo “golu” sarūpējis Dmitrijs Litvinskis.

Ventspils un Liepājas komandas Kurzemes derbijā bija tikušās 92 reizes, no kurām 34 bija uzvarējusi “Liepāja” un “Liepājas Metalurgs”, 29 mačos vinnējusi “Ventspils”, bet vēl 29 mači noslēgušies neizšķirti. Arī vārtu bilance labāka bija liepājniekiem – 117:101. Pērn virslīgā trīs savstarpējās spēlēs punkti tika dalīti uz pusēm – katrai komandai pa vienai uzvarai un viens neizšķirts. Līdz šim pēdējā tikšanās reize bija 2020.gada Latvijas kausa finālā, kur ar 1:0 uzvarēja “Liepāja”, papildlaikā vārtus gūstot Dodo.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā “Riga” sestdien mājās ar rezultātu 4:0 sagrāva “Daugavpili”. Pirmdien kārta noslēgsies ar “Valmieras” un Jūrmalas “Spartaka” cīņu.

Turnīra vadībā ar 13 punktiem piecos mačos ir “Riga”, ar desmit punktiem attiecīgi četrās un piecās spēlēs seko “Valmiera” un “Daugavpils”, kamēr astoņi punkti piecās cīņās ir RFS kontā. “Liepājai” ir seši punkti piecās cīņās, “Spartaks” seko ar trim punktiem četros mačos, “Metta” piecās spēlēs izcīnījusi divus punktus, bet pēdējā ir “Ventspils” ar piecās spēlēs izcīnītu vienu punktu.

2021.gada sezonā Latvijas futbola virslīgā spēlē pērnā gada čempione “Riga”, otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece “Valmiera”, kā arī “Ventspils”, “Liepāja”, Jūrmalas “Spartaks”, “Metta” un “Daugavpils”. Čempionāta priekšvakarā Latvijas Futbola federācija (LFF) atsauca Latvijas futbola virslīgas potenciālā jaunpienācēja Jūrmalas “Noah” komandas licenci dalībai turnīrā.

Tomēr pēc kluba vēršanās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) un CAS pagaidu lēmuma – provizoriski piešķirt Jūrmalas “Noah” komandai LLF-A licenci startam “Optibet” virslīgas čempionātā LFF piektdien paziņoja, ka “Noah” iesaistīšanās “Optibet” virslīgas čempionāta izspēlē tiek plānota no sestās kārtas, kas pašlaik ir paredzēta 24. un 25.aprīlī. Šajā nedēļas nogalē ieplānotajās piektās kārtas spēlēs kalendāra izmaiņas netiks veiktas.

“Noah” dalība virslīgā atkarīga no CAS lēmuma. Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Šīs sezonas virslīgas čempionāta pēdējās vietas ieguvēja par tiesībām piedalīties 2022.gada virslīgas sacensībās pārspēlēs tikies ar “Optibet” Nākotnes līgas gaidāmās sezonas trešo spēcīgāko komandu. Latvijas pēc spēka otrās līgas divas spēcīgākās komandas iegūs tiesības spēlēt 2022.gada virslīgas čempionātā, kur nākamsezon iecerēts atgriezties pie desmit vienībām. Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.