“Metta” ģenerālsekretārs: Latvijā futbols šobrīd ir pārvērsts par Disnejlendu

Ģirts Mihelsons, sportazinas.com
Ģirts Mihelsons Foto: FS Metta

Latvijas “Optibet” futbola virslīgas kluba “Metta” komandas ģenerālsekretārs sarunā ar “Sportazinas.com” izteicās, ka Latvijā futbols šobrīd esot pārvērsts par izklaides parku Disnejlendu.

Jau ziņots, ka 2020. gada Eiropas čempionāta ietvaros Latvijas futbola izlase pēdējos divos mačos ielaida astoņus vārtus un ar 0:3 un 0:5 savā laukumā – Daugavas stadionā – piekāpās attiecīgi Izraēlai un Slovēnijai.

Mihelsons atklāja: “Latvijas futbola izlase nesastāv tikai no futbolistiem. Viņiem tiek dots uzdevums un viņus gatavo. Par to atbildīga ir organizācija. Spēlētāji principā ir tikai izpildītāji. Šobrīd ir ar tiem resursiem pašvaki.”

“Mani vairāk uztrauc lielā neprofesionalitāte un uzliktie akcenti no Latvijas Futbola federācijas (LFF) puses. Latvijas nacionālā izlase nav klubs, bet šobrīd tiek tā vadīts. LFF šobrīd, nevis cenšas apvienot, bet šķeļ Latvijas futbola sabiedrību,” piebilda “Metta” ģenerālsekretārs.

Mihelsons uzsvēra problēmu: “LFF vadībai vienkārši nav pieredzes ne vadīšanā, ne organizēšanā. Bēdīgi, ka pašreizējai vadībai arī nebūs šīs pieredzes. Tā ir lielākā kļūda, kuru pagājušā gada aprīlī pieļāva LFF biedri, kuri balsoja par Kasparu Gorkšu un viņa konceptu. Tas principā bija melu un ilūziju pilns.”

“Jau iepriekš visus brīdināju, kā šādi notiks un minēju to vairākos kongresos un debatēs. Diemžēl tas ir piepildījies. Manuprāt, tas ir klajš neprofesionālisms un vadībās grožu trūkums – nespēja vispār vadīt LFF,” turpināja Mihelsons.

“Metta” kluba pārstāvis pauda savu viedokli par problēmu: “Tie akcenti, kas tiek likti, piemēram, koncerti, “11 vilki” un visādi šie te jampadrači, izklausās pēc izklaides parka. Futbols šobrīd ir pārvērsts par Disnejlendu. Akcenti vispār nav ar futbolu saistīti, jo tādai valstij kā Latvijai, kurā ir ierobežots cilvēku resurss, ierobežots finansiālais stāvoklis, kā arī infrastruktūra un pārējās ikdienas lietas.”

“Ja šādā situācijā nav sīkumaina profesionalitāte, kas ir vērsta uz visām šīm lietām, tad ir šāds rezultāts, kādu redzējām spēlēs pret Izraēlu un Slovēniju. Pašreizējās vadības cilvēki to nesaprot un nespēj to izdarīt, ko pierāda uzstādītie akcenti – tie ir izklaides sfēras cilvēki, nevis futbola pārstāvji,” izteicās Mihelsons.

Pirms abām spēlēm Latvijas izlase piedāvāja mūziķu Ozola un Edavārdi mini-koncertus, izveidojot arī īpašus reklāmas rullīšus.

“Izklaides sfērā var darboties tikai tad, kad atrodies pirmajā vietā, tad var sākt domāt par fanu iepriecināšanu un koncertu rīkošanu. Mūsu gadījumā ir jākoncentrējas uz to, kas mums trūkst un tie nav ne koncerti, ne izklaides – mums trūkst kvalitatīvs futbols. Tur cilvēkiem tas ir tālu no saprašanas.”

“Ja šiem cilvēkiem pašiem nav sirdsapziņas, ka viņiem ir jāiet prom un, ka viņi ir tik vāji un nespējīgi, tad vienkārši viņiem ir jāparāda durvis. Es tiešām gaidu, kad LFF biedri un jaunā valde parādīs viņiem durvis…,” situācijas risinājumu ieteica Mihelsons.

“Metta” ģenerālsekretārs izteica savus piedāvājumus futbola uzlabošanai Latvijā: “Risinājumam, pirmkārt, ir jāatbrīvojas no šiem te cilvēkiem, kuriem futbols nav prioritāte. Otra lieta ir tā, ka jābūt nospraustiem konkrētiem mērķiem, uzdevumiem un akcentiem, lai ir skaidrs, kā katrā spēlē izspiest maksimumu. Pašreizēja LFF valde to nevar izdarīt, tādēļ vietā ir jānāk jaunam cilvēkam, kurš spēs visu futbola saimi apvienot – biedrus, klubu vadītajus, trenerus. Svarīgi ir likt sajusties, kā reālai lielai ģimenei.”

“Trešā lieta ir tā, ka nekavējoties ir nepieciešama liela investīcija elites jaunatnes futbolistos, kuri ir U17, U19 un U21. Nedrīsktam laist garām jaunos futbolistus, jo labākie no viņiem ir TOP Eiropas līmenī. No jauniešiem reāli var uztaisīt kaujas spējīgu izlasi. Ceturtā lieta ir investīcijas infrastruktūrā. Tie ir 15 līdz 20 miljoni eiro, no kuriem ir jāizveido programma,” turpināja Mihelsons. “Potenciāls mums ir milzīgs, bet, ja šādi mēs turpināsim, tad pašreizējā valdība jaunos spēlētājus sakropļos..”

Nākamā spēle Latvijai paredzēta 6. septembrī pret Austriju viesos, kam 9. septembrī sekos cīņa ar Ziemeļmaķedoniju savā laukumā, bet komandas galvenais treneris Slaviša Stojanovičs solīja, ka dosies runāt ar LFF prezidentu Kasparu Gorkšu par izlases sastāvu, jo viņš uzskata, ka spēlētāji nav motivēti cīnīties izlasē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par