“Metta/LU” nesarūpē pārsteigumu – “Riga FC” trešo gadu pēc kārtas sasniedz kausa finālu

19/09/2018 20:52

Latvijas futbola virslīgas vadošā komanda “Riga FC” trešdien iekļuva valsts kausa izcīņas finālā, kur tās pretiniece būs “Ventspils” vienība.

“Riga FC” Daugavas stadionā Rīgā ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienību. Kā vēstīts, pirms tam “Ventspils” mājās ar 2:1 (2:0) pieveica RFS futbolistus.

“Ventspils” un “Riga” savā starpā tikās arī 2016./2017.gada Latvijas kausa sezonas finālā, kurzemniekiem izcīnot trofeju pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

“Riga FC” futbolisti spēles sākumā bieži atradās pretinieku laukuma pusē, 28.minūtē pēc pretinieku spēles ar roku nopelnīdami 11 metru soda sitienu. “Pendeli” devās izpildīt brazīlietis Tjagu Primāu, kurš bija nekļūdīgs un atklāja cīņas rezultātu. Tiesa, septiņas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena “Metta”/LU kapteinis Kirils Ševeļovs, sitot ar galvu, izlīdzināja rezultātu.

Otrā puslaika ievadā, 50.minūtē, “Riga FC” otro reizi mačā izvirzījās vadībā, arī pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sitot Antonijam Černomordijam. Spēles otrajā daļā “studentiem” neizdevās atspēlēties, “Riga FC” komandai svinot uzvaru ar rezultātu 2:1. Kompensācijas laikā “Metta”/LU futbolistiem bija iespēja izraut neizšķirtu, taču uzdevumu augstumos bija “Riga FC” vārtsargs Roberts Ozols.

“Metta”/LU futbolisti Latvijas kausa izcīņas labāko četriniekā iekļuvuši pirmoreiz vēsturē, bet “Riga FC” rēķinā ir trīs pēc kārtas sasniegti fināli, taču iepriekšējos divos ciesti zaudējumi Kurzemes komandām “Ventspilij” un “Liepājai”/”Mogo”.

Kā vēstīts, otrā pusfināla mačā “Ventspils” komandas labā vārtus iesita Vasīlijs Pavlovs un Vitālijs Jagodinskis, kamēr rīdziniekiem otrajā puslaikā atzīmējās uz maiņu nākušais Roberts Savaļnieks.

Šī mača rezultāts tika atklāts 13.minūtē, kad acīgākais vārtu priekšā bija Pavlovs. Aktīvāku sniegumu gan jau no spēles sākuma demonstrēja RFS, tomēr “Ventspils” disciplinēti aizsargājās, turklāt 36.minūtē rīdzinieki atkal nesapratās savā soda laukumā, kas pie sitiena ļāva tikt Jagodinskim, kurš tādējādi panāca jau 2:0.

Otrajā puslaikā RFS centās atspēlēties, bet “Ventspils” labi spēlēja aizsardzībā un atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Viesi vienus vārtus atguva 82.minūtē, kad Savaļnieka it kā centrējums pēc standartsituācijas no teju 30 metriem ielidoja vārtos. Pēc šāda pavērsiena Rīgas komandas futbolistu aktivitāte pieauga vēl vairāk, bet rezultāts vairs nemainījās.

“Ventspils” kontā ir septiņas uzvaras Latvijas kausa izcīņā, kas turnīra vēsturē ir dalīts otrais labākais rādītājs. Līdz šim pēdējo reizi kauss virs galvām celts 2016./2017.gada sezonā. Savukārt RFS komanda pusfinālu sasniedza trešo reizi pēc kārtas, un tas ir kluba līdz šim labākais sasniegums turnīrā.

Visas četras pusfinālā iekļuvušās komandas dalību turnīrā uzsāka no trešā posma jeb astotdaļfināla, kur viegli klājās vienīgi RFS, kamēr pārējās varēja svinēt grūtās cīņās gūtas uzvaras. Arī ceturtdaļfinālā pārliecinošākais sniegums padevās RFS, kas ar 3:0 uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu, kamēr “Riga FC” ar 3:1 apspēlēja valsts čempionus Jūrmalas “Spartaku”. Pārējās divas komandas pusfinālu sasniedza cīņās, kas ilga vairāk par 90 minūtēm – ventspilnieki ar 1:0 papildlaikā uzvarēja līdzšinējos turnīra čempionus “Liepāja”/”Mogo”, bet “Metta”/LU pēcspēles sitienos triumfēja pār “komanda.lv” pirmās līgas vienību “Daugavpils”/”Progress”.

Latvijas kausa fināls arī notiks Daugavas stadionā, izšķirošajam mačam notiekot 24.oktobrī. Šī būs pirmā reize kopš 2000.gada, kad cīņa par vienu no Latvijas sporta galvenajām trofejām notiks šajā stadionā.

Līdzšinējā Latvijas kausa trofejas īpašniece bija “Liepāja”/”Mogo”, kas finālā pērnajā oktobrī ar 2:0 uzvarēja “Riga FC” futbolistus. Kopš pagājušā gada turnīra uzvarētājiem tiek pasniegta jauna dizaina un identitātes trofeja.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.