“Metta” svin pirmo uzvaru šosezon

20/04/2022 20:21
FK Metta

“Metta” trešdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas septītās kārtas pēdējā spēlē  svinēja pirmo uzvaru šosezon. “Metta” mājās pieveica līgas pastarīti Jūrmalas “Spartaku” ar 2:0 (1:0).

Pirmajā puslaikā mājinieki bija pārāki, un tas atspoguļojās rezultātā. 39.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Kārlis Vilnis – 1:0. Vārti tika gūti pēc stūra sitiena izpildes no labās puses. Bumba pēc atsišanās pret vārtu pārliktni atlēca tiešu uz galvas Vilnim. 83.minūtē viesi palika mazākumā, kad Jāni Grīnbergu uzbrukumā neatļauti no mugurpuses kavēja Abioduns Oganijs, nopelnīdams sarkano kartīti. 88.minūtē rezultāta starpību dubultoja Ingars Pūlis, kurš ātrajā uzbrukumā pa kreiso malu atstāja aiz sevis pretspēlētāju un garām vārtsargam Dāvim Ošam raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī – 2:0.

“Metta” šosezon līdz šim bija cīnījusies bez uzvarām, trīs punktus gūstot par neizšķirtiem pret “Tukums 2000″/”Telms”, RFS un “Valmieras” komandām. Pēdējās divās cīņās tika piedzīvoti zaudējumi ar četru vārtu starpību pret abām vadošajām vienībām (1:5 pret “Liepāju” un 0:4 pret “Riga”). Jūrmalniekiem situācija bija vēl sliktāka, jo divkārtējie Latvijas čempioni sešās spēlēs bija tikuši tikai pie viena punkta (0:0 pret “Super Nova”). Iepriekšējā kārtā tika piedzīvots zaudējums 0:2 pret “Daugavpili”. Pret “Riga” sarkano kartīti saņēmušais “Metta” aizsargs Daniels Fedorovičs šajā mačā nevarēja piedalīties.

Pirmdien “Riga” viesu statusā ar rezultātu 1:0 pārspēja “Auda” komandu, otrdien vicečempione “Valmiera” izbraukumā ar 3:1 uzveica čempioni RFS, “Liepāja” viesos ar 4:1 bija pārākā pār “Tukums 2000″/”Telms”, bet “Super Nova” Salaspilī spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar “Daugavpili”.

Turnīra tabulas galvgalī pēc septiņām kārtām ar gūtiem 19 punktiem ir “Liepāja”, 16 punktus guvusi “Riga”, bet ar 14 punktiem seko RFS un “Valmiera”. Tālāk ar deviņiem punktiem ir “Auda” un “Daugavpils”, seši punkti ir “Metta”, četri punkti – “Tukums 2000″/”Telms” komandai un trīs – “Super Nova”, bet Jūrmalas “Spartaks” ticis pie viena punkta.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.