“Metta” un “Super Nova” saglabā intrigu cīņā par vietu virslīgā

13/11/2019 20:47

Latvijas futbola klubs “Metta” trešdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas pirmajā pārspēles mačā nespēja izmantot savas iespējas, nospēlējot neizšķirti ar pirmās līgas vienību “Super Nova”, tādējādi saglabājot intrigu cīņā par vienīgo ceļazīmi uz valsts spēcīgāko čempionātu.

“Metta” savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar pirmās līgas otrās vietas ieguvēju “Super Nova”.

Spēles ievadā aktīvāki bija “Super Nova” futbolisti, kuri jau sestajā minūtē bīstami apdraudēja Dāvja Oša vārtus, tomēr vārtsargs tos nosargāja neskartus. 13.minūtē Raimonds Krollis izlauzās līdz pretinieku soda laukumam, tomēr spēcīgu un precīzu sitienu neizdevās izdarīt. Vārtus viņš nespēja gūt arī brīdi vēlāk, kad viesu aizsargs teju vai uz vārtu līnijas apturēja bumbu un raidīja to atpakaļ laukumā.

Kad puslaikā bija atlikušas vien sešas minūtes, viesi ieguva iespēju izpildīt brīvsitienu no aptuveni 25 metriem, tomēr ne standartsituācija, ne sekojošais stūra sitiens nedeva rezultātu. “Super Nova” laiku pa laikam izveidoja dažas epizodes pie “Metta” vārtiem, taču lielākoties bumbas kontrolē dominēja mājinieki, kuri gan nespēja pierādīt savu favorīta statusu, 45 minūtes noslēdzot ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā puslaikā iniciatīva piederēja mājiniekiem, tomēr līdz pat mača noslēdzošajām 15 minūtēm visi uzbrukumi atdūrās pretinieku aizsardzībā. 78.minūtē “Super Nova” vārtsargs Patriks Balodis pārdroši nospēlēja soda laukumā, pazaudējot pozīciju vārtos, ko gan izmantot nespēja mājinieki. Trīs minūtes vēlāk uz 16 metru atzīmes noteikumi tika pārkāpti pret Kgotso Masangani, tādējādi izcila brīvsitiena iespēja pavērās mājiniekiem, tomēr Balodis lēcienā atvairīja bumbu.

Īsi pēc tam “Metta” izpildīja stūra sitienu, pēc kura pa vārtu pārliktni trāpīja Bensons Fazili. Mājinieku iespējas ar to nebeidzās, jo pie sava soda laukuma ar roku nospēlēja “Super Nova” futbolists Gatis Štrauss. Divas minūtes līdz mača beigām izpildītais brīvsitiens bija neprecīzs, bet atlikušajā laikā neviena no komandām vārtus tā arī nespēja gūt, spēlei noslēdzoties neizšķirti.

Atbildes mačs norisināsies sestdien Olainē.

“Metta” pārspēlēs piedalās kā šīs sezonas “Optibet” virslīgas devītās vietas ieguvēja, bet “Super Nova” šādu iespēju ieguva, izcīnot otro vietu “Komanda.lv” pirmās līgas čempionātā.

Tiesības nākamajā sezonā sacensties valsts spēcīgākajā līgā iegūs uzvarētāji divu spēļu summā.

“Metta” komanda virslīgas čempionātā nemainīgi piedalās kopš 2012.gada. Pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā vienība aizvadīs septīto sezonu pēc kārtas. Tikmēr “Super Nova” klubam šāda iespēja būs otro reizi pēc kārtas. Pērn šo komandu duelī virslīgas pārstāvji divu spēļu summā bija pārliecinoši pārāki ar 10:2.

Kā pirmās līgas čempionāta uzvarētāja tiesības piedalīties nākamās sezonas virslīgas čempionātā izcīnīja “Tukums 2000” komanda. Kā zināms, nākamajā sezonā virslīgas čempionāts paplašināsies līdz desmit vienībām.

Šosezon jau otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem tika kronēti “Riga” futbolisti, savukārt Latvijas kausu ieguva RFS komanda.