“Metta” virslīgas komandas nosaukumā vairs nebūs “Latvijas Universitātes” vārds

FS Metta/ LU Sportazinas.com
Foto: FS Metta

Futbola skola “Metta” uz vēl trim gadiem ir pagarinājusi sadarbību ar “Latvijas Universitāti” (LU), taču augstskolas nosaukums vairs nerotās tās meistarkomandu, ziņo klubs.

LU nosaukums rotās “Metta” otro komandu, kas piedalīsies pirmās līgas B čempionātā. Arī turpmāk LU vārds rotās akadēmijas un lielo komandu spēļu un treniņu formas.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja “Metta” līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, lēmums pieņemts, jo mērķauditorija ir atbilstošāka pirmās līgas komandai, nevis virslīgas vienībai.

“Klubam tas ļauj būt elastīgākam uz kāda jauna partnera piesaistīšanu. Pirmā līga reģionālā kontekstā būs krietni plašāka, un LU pozīcija bija tāda, ka viņi vairāk sevi redz tur,” teica Mihelsons.

Ilggadējās sadarbības laikā abas puses kopīgi uzsākušas duālās karjeras īstenošanas ceļu, kas ļauj profesionālajiem sportistiem apvienot sportu ar augstāko izglītību, turklāt, papildu duālās karjeras ceļa izvirzīšanai, kopā pietuvojušās sporta izglītības programmas ieviešanai LU, kas ļautu elites sportistiem sev interesējošā programmā turpināt izglītības gaitas.

“Sadarbība ar Latvijas Universitāti 2007. gadā tika uzsākta kā ilgtermiņa sadarbība, kuras mērķis bija izveidot un stiprināt izglītības nozīmi sportistu vidū. Pateicoties šim sadarbības modelim un piemēram, sekojuši daudzi citi Latvijas futbola klubi un sporta veidi. Tas liecina par to, ka ir izdevies pievērst un mainīt Latvijas sporta sabiedrības domāšanas veidu. Šīs sadarbības ietvaros kopīgi esam pierādījuši, ka elites līmeņa sports ir apvienojams pat ar augstākās izglītības iegūšanu. Kopīgās idejas ir veicinājušas futbola klašu izveidošanu, jaunu izglītības programmu rašanos duālās karjeras ietvaros, zinātniski pētniecisko projektu izstrādi un vairāk kā simts futbolistu izglītošanu. Šāda veida sadarbība spēj nodrošināt mūžizglītības iespējas un, atsaucoties šim piedāvājumam, Latvijas Universitāte ir demonstrējusi augstākā līmeņa viedumu un izpratni par mūsdienīgu un nākotnē pieprasītu izglītības modeli. Mums ir liels prieks kopīgi turpināt iesākto un attīstīt aizvien progresīvākas idejas,” klubs citē Mihelsona teikto.

“Sadarbību ar futbola klubu “Metta” vērtēju ļoti pozitīvi, jo tas nav tikai virslīgas klubs, bet tā ir futbola sistēma, kurā tiek trenēti un audzināti aptuveni 800 bērni sākot jau no pirmskolas izglītības vecuma līdz meistarkomandai. Universitātes interesēs ir nest Latvijas Universitātes vārdu, piemēram, “Metta” bērniem uz sporta tērpa ir Latvijas Universitātes nosaukums, un viņi zina, ka universitāte ir viens no viņu atbalstītājiem. Ik gadu kopā ar “Metta” rīkojam bērnu un jauniešu pasākumus, un tādā veidā mēs atbalstam veselīgu dzīvesveidu, godīgu sacensību principu popularizēšanu. Šādi ar LU vārdu iepazīstinām jauniešus, kas ir arī mūsu universitātes potenciālie studenti,” stāsta LU rektors Indriķis Muižnieks.

Futbola skolas “Metta” meistarkomanda valsts augstākajā līgā spēlē kopš 2012. gada.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par