Mežinskim vieta pirmajā desmitniekā EČ

11/04/2019 20:02

Latvijas svarcēlājs Armands Mežinskis ceturtdien Batumi, Gruzijā, izcīnīja otro vietu Eiropas čempionāta B grupā, bet Vecā kontinenta meistarsacīkstēs viņam devītā vieta.

Mežinskis, startējot svara kategorijā līdz 89 kilogramiem, summā pacēla 344 kilogramus. Raušanā viņam pa spēkam bija 151 kilogramu smags stienis, bet grūšanā tika pacelti 193 kilogrami, kas bija labākais rezultāts šajā disciplīnā. Latvijas svarcēlājs abās disciplīnās un summā laboja personīgos rekordus.

Labāko rezultātu B grupā uzrādīja Moldovas svarcēlājs Tudors Kobanu, kurš summā pacēla 348 kilogramus (156+192).

Vakarā A grupā startēja vēl astoņi svarcēlāji, kur sliktāku rezultātu par latvieti uzrādīja viens dalībnieks, tādējādi 18 gadus vecais Mežinskis, kurš šajā kategorijā ir jaunākais dalībnieks, nodrošināja devīto vietu čempionātā.

Par Eiropas čempionu tikmēr tika kronēts armēnis Hakobs Mkrtčjans, kurš summā pacēla 371 kilogramu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rebeka Koha pirmdien tika kronēta par Eiropas čempioni svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, nosargājot pērn izcīnīto titulu, kamēr Daniela Ivanova ieņēma 17.vietu. Savukārt trešdien Ritvars Suharevs izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 81 kilograma.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs arī Artūrs Plēsnieks, Vadims Koževņikovs un Jānis Griškovs