“Miesnieku” regbisti izšķirošajā mačā pieveic “Livonia” un kļūst par Latvijas čempioniem

07/06/2023 21:50
Miesnieki/Ķekava

“Miesnieki”/”Ķekava” regbija-15 komanda trešdien Baldones stadionā Latvijas čempionāta izšķirošajā cīņā ar rezultātu 21:13 (11:3) pārspēja “Livonia” vienību un nodrošināja Latvijas čempionāta zelta medaļas.

Šajā sezonā Latvijas meistarsacīkstēs regbijā-15 piecas komandas aizvada viena apļa turnīru, tādējādi titula ieguvēja noskaidrojās abu principiālo pretinieču savstarpējā cīņā.

“Miesnieki” jau spēles trešajā minūtē varēja izvirzīties vadībā, taču Jura Iesalnieka izpildītais soda sitiens nebija precīzs. Tomēr pāris minūtes vēlāk bumbu ieskaites zonā nogādāja Toms Asejevs, kamēr Iesalniekam neizdevās gūt punktus arī ar realizāciju (5:0). Devītajā minūtē Valērijs Runco ar soda sitienu trīs punktus atguva, taču pēc piecām minūtēm precīzs bija arī Iesalnieks (8:3). 28.minūtē Iesalnieks ar vēl vienu soda sitienu nostiprināja “Miesniekiem” vadību, panākdams rezultātu, ar kādu noslēdzās pirmais puslaiks (11:3).

Otrā puslaika septītajā un astotajā minūtē Dāvis Jansons nogādāja bumbu ieskaites zonā un Iesalnieks piebalsoja ar realizācijas sitienu – jau 18:3 “Miesnieku” labā. Nedaudz pāri otrā puslaika vidum kļūdu pretinieku aizsardzībā izmantoja arī Gļebs Vorobjovs, kurš atguva piecus punktus, bet vēl vairāk “Miesnieku” pārsvaru samazināt liedza Runco neprecīzais realizācijas sitiens (8:18).

Apmēram septiņas minūtes pirms mača beigām Iesalnieks realizēja soda sitienu un mājinieku pārsvars bija jau 13 punkti, kurus atspēlēt varēja tikai ar diviem piezemējumiem un realizācijām. Mača noslēgumā Jevgēnijs Mikulovs veica piezemējumu un panāca 13:21, bet Runco realizācijas sitiens savu mērķi nesasniedza.

Kopš 1997.gada “Miesnieki” par valsts čempioniem kronēti 15 reizes. 2021.gadā turpat Baldones stadionā ar 51:37 uzvarēja “Livonia”, kļūstot par pieckārtējiem Latvijas čempioniem pēdējo deviņu gadu laikā, bet pērn abās čempionāta spēlēs uzvaras ar 26:23 un 33:20 svinēja “Miesnieki”, atgūstot čempionu titulu. Sezonas otrajā pusē Latvijas komandas ar Lietuvas vienībām cīnīsies “Top” līgā un Baltijas Regbija čempionātā (BRC).