Miezis: Laikam brokastīs jāēd vairāk olu. Nav mums pautu…

26/07/2021 17:54

Zaudējums arī otrajā pirmdienas 3×3 basketbola turnīra spēlē pret Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu ir jāaizmirst, jo Tokijas olimpisko spēļu turnīrs vēl nav beidzies, un izšķirīgie mači vēl ir tikai priekšā, sarunā ar žurnālistiem pēc neveiksmes teica Latvijas izlases kapteinis Agnis Čavars.

Jau ziņots, ka Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā pirmdien cieta zaudējumu arī Tokijas olimpisko spēļu turnīra sestajā spēlē, piekāpjoties ROC vienībai ar 15:19. Rezultatīvākais Latvijai ar sešiem punktiem bija Lasmanis, četrus punktus guva Miezis, trīs – Čavars, kuram arī 12 atlēkušās bumbas, bet divus punktus guva Krūmiņš, kurš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

“Laikam brokastīs jāēd vairāk olu. Nav mums pautu. Nevarējām ielikt savus metienus. Ar pārliecību ir jāiet laukumā un “jāieliek” savi metieni,” skarbs pēc otrās neveiksmes pirmdien sarunā ar žurnālistiem bija Miezis. Spēles sākumā Latvijas izlase bumbu bieži centās nogādāt groza apakšā. Miezis neslēpa, ka tāda bijusi komandas taktika, jo ROC vienībā vismazkustīgākais ir 2,04 metrus garais Iļja Karpenkovs. Plāns izdevās, un komanda tika pie brīviem metieniem, bet tālmetienu rādītājā pagalam bēdīga aina – divi iemesti no 13 (15%).

“Šī nebija mūsu diena, neko nevarējām iemest,” piebilst Čavars. “Domāju, ka šī spēle ir jāaizmirst, jo turnīrs vēl nav beidzies. Mums ir iekrātas uzvaras un esam sametuši daudz punktu, tāpēc nav ko pārdzīvot. Rītdien atkal ir spēle. Skatīsimies, kas notiks “play-off”, jo svarīgākie mači vēl priekšā.”

Gan Latvijas izlases, gan ROC komandā mača galotnē maiņu vienlaicīgi nereti pieprasīja divi spēlētāji, lai arī iespējams nomainīt tikai vienu komandas biedru. Miezis neslēpa, ka pēc sešām spēlēm ir iekrājies neliels nogurums. “Bijis garš turnīrs, esam aizvadījuši vairākas spēles. Šeit ir savādāks formāts. Protams, nogurums par sevi liek manīt, bet tas nav attaisnojums,” redzēto laukumā skaidro Miezis. “Atjaunosimies tāpat kā parasti, pateicoties fizioterapeitiem.”

ROC vienība ne ar ko nepārsteidza. “Viņi iemeta, mēs ne,” norāda 3×3 basketbola saimē par Betmenu dēvētais Miezis.  Latvija realizēja desmit no 18 viena punkta metieniem, kamēr pretiniekiem precīzi bija vien pieci no 13 mēģinājumiem. Turpretī divpunktu metienos Latvijai vien divi trāpījumi 13 mēģinājumos, kamēr pretiniekiem realizēja sešus no 16 metieniem. Abas komandas simtprocentīgi realizēja soda metienus – Latvija – vienu, ROC komanda – divus.

ROC komanda iepriekš Tokijā ar 21:13 pārspēja Ķīnu, ar 15:18 piekāpās Nīderlandei, ar 16:21 – Beļģijai un Polijai, bet pirmdien ar 19:16 pārspēja Japānu. Pasaules rangā labākā no ROC komandām ir 18.vietā. Jau ziņots, ka dienas pirmajā cīņā Latvija divu pasaules vadošo komandu duelī ar rezultātu 16:22 piekāpās Serbijai, ciešot otro zaudējumu turnīrā.

Sestdien latvieši ar 21:14 uzvarēja Poliju, bet ar 20:21 atzina Beļģijas pārākumu, bet svētdien Latvijas basketbolisti ar 18:17 uzvarēja Ķīnu un ar 21:18 pieveica Japānu. Otrdien, kad Latvijā būs plkst.12.25, Latvijas komanda aizvadīs pēdējo grupas turnīra spēli ar nīderlandiešiem.

Pēc trim sacensību dienām Latvijas izlase ar trim uzvarām sešās spēlēs grupā ieņem piekto vietu. Serbija uzvarējusi visās sešās spēlēs. Četras uzvaras ir Nīderlandei, trīs – arī Beļģijai un ROC komandai, pa divām – Ķīnai un Polijai, bet viena uzvara ir Japānai.

Jau ziņots, ka pirmajā turnīra mačā Latvija ar 21:14 uzveica Poliju, tad ar 20:21 piekāpās Beļģijai, kam sekoja panākums ar 18:17 pret Ķīnu. Pēc tam tika uzveikta Japāna ar 21:18, kā arī nācās atzīt galvenās favorītes Serbijas pārākumu ar 16:22. Vēl Latvijai atlikusi viena apakšgrupas spēle ar Nīderlandi, kas risināsies rīt. ROC komanda savukārt iepriekš Tokijā ar 21:13 pārspēja Ķīnu, ar 15:18 piekāpās Nīderlandei, ar 16:21 – Beļģijai un Polijai, bet pirmdien ar 19:16 pārspēja Japānu.

Olimpiskais 3×3 basketbola turnīrs, kurā Latvijai ir cerības cīnīties par medaļām, risināsies līdz 28.jūlijam. 3×3 basketbola turnīrā ir tikai viena grupa, kurā cīnās astoņas vienības. “Play-off” iekļūs sešas labākās, kuras sacīkstes turpinās 1/4 finālā, taču divas spēcīgākās pēc grupu turnīra izlaidīs ceturtdaļfināla fāzi un automātiski sasniegs pusfinālu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…