Miezis: Tas bija laika jautājums, kad tālmetieni sāks krist grozā

27/07/2021 13:43

Tokijas olimpisko spēļu pēdējā grupu turnīra spēlē Latvijas 3×3 basketbola izlasei gribējās parādīt savu spēli, jo kopš turnīra sākuma tas nebija izdevies, sarunā ar žurnālistiem pēc panākuma pret Nīderlandi pauda Nauris Miezis.

Jau ziņots, ka Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā otrdien Tokijas olimpisko spēļu grupas turnīra pēdējā, septītajā spēlē uzvarēja Nīderlandi. Latvija uzvarēja ar rezultātu 22:18, nodrošinot trešo vietu grupā un tikšanos ceturtdaļfinālā ar Japānu. Latvijai deviņus punktus guva Miezis, sešus Čavars, piecus Lasmanis un divus Krūmiņš. Nīderlandei astoņus punktus sarūpēja Dimeo van der Horsts.

Pirmdien divus zaudējumus piedzīvojusī Latvijas izlase pirms pēdējās grupu turnīra spēles bija izteikti labā garastāvoklī. Par to dienu iepriekš parūpējās komandas fizioterapeits Oskars Urbanovičs. “Gribējām parādīt savu spēli, jo kopš pirmā mača nebijām savā ādā,” pēc svarīgas uzvaras pret Nīderlandi sarunā ar žurnālistiem teica Miezis. “Esam uz pareizā viļņa. “Džeki” dabūs elpu, un tā būs īstā Latvijas izlase, kuru visi grib redzēt. Mūsu fizioterapeits uztaisīja mazu sapulcīti, kas bija ļoti “feina”. Tā noteikti nāca par labu,” atklāj Miezis.

Lielākā atšķirība starp pirmdienas spēlēm, pēc basketbolistu domām, ir metienu procents. Lauvas tiesu jeb 14 punktus Latvijas komanda nodrošināja ar tālmetieniem, realizējot tos ar 50% precizitāti (7/14). Pretiniekiem vairāk izpildīto tālmetienu (16), taču krietni zemāka precizitāti (3 jeb 19%). “Spēlējām ar lielāku degsmi un arī viens otru vairāk atbalstījām. Devām viens otram enerģiju, lai varam uzvilkties un neizslēgties ne uz brīdi,” piebilst Krūmiņš.  “Visi, kas mums seko līdzi vairākus gadus, zina, ka mēs bieži izpildām tālmetienus. Tas bija laika jautājums, kad tālmetieni sāks krist grozā. Šodien bija krietni labāk,” gandarīts par komandas sniegumu ir Miezis.

Spēles ievadā pārtraukumā komanda savā starpā uz brīdi nespēja vienoties par taktiku, kas jāpiekopj, lai izcīnītu uzvaru. Agnis Čavars aicināja nemainīties ar sedzamajiem spēlētājiem, bet pārējie basketbolisti bija vienisprātis, ka jāturpina mainīties. Turpinājumā 3×3 izlase turpināja piekopt taktiku – mainīties ar sedzamajiem.  “Kad pulss ir virs 500, tad grūti saprast, ko spēlēt. Gala vārds vienmēr ir kapteinim [Čavaram], bet beigās vienojāmies,” norāda gan Miezis, gan Krūmiņš. “Tā bijis vienmēr. Pirmajās sekundēs dalāmies pārdomās, bet beigās esam vienisprātis,” uzsver Miezis.

Ceturtdaļfināls pret mājiniekiem japāņiem sāksies plkst.16.20 pēc Latvijas laika, uzvarētājai trešdien pusfinālā tiekoties ar Beļģiju. Grupu turnīrā Latvija olimpisko spēļu saimniekus uzvarēja ar rezultātu 21:18. Serbija pusfinālā tiksies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) un Nīderlandes pāra uzvarētāju. “Viņus nevar nenovērtēt, jo viņi spēlē mājās. Japāņiem noteikti būs liela degsme, jo mājas sienās gribas pierādīt sevi,” pārliecināts ir Krūmiņš. “Jāiet ar tādu pašu atdevi, kā pret Nīderlandi, un jācīnās.”

Japānas izlase savu pēdējo spēli grupu turnīrā aizvadīja plkst.9.05 pēc Latvijas laika. Miezis ir pārliecināts, ka dažu stundu lielāka atpūta mājiniekiem nedos izteiktas priekšrocības.

Grupu turnīru ar nevainojumu bilanci – septiņām uzvarām septiņās spēlēs – noslēdza Serbija, bet pa četriem panākumiem bija Beļģijai, Latvijai, Nīderlandei, pēc papildrādītājiem komandām ieņemot vietas šādā secībā. Tālāk ar trīs uzvarām sekoja OKR, bet pa diviem uzvarētiem mačiem bija Japānai, Polijai un Ķīnai, pēdējām divām komandām paliekot ārpus “play–off” dalībnieču pulkā. Sestdien latvieši ar 21:14 uzvarēja Poliju, bet ar 20:21 atzina Beļģijas pārākumu, svētdien Latvijas basketbolisti ar 18:17 uzvarēja Ķīnu un ar 21:18 pieveica Japānu, bet pirmdien ar 16:22 piekāpās Serbijai un ar 15:19 – Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienībai. Nīderlandieši ar 15:16 piekāpās Serbijai, ar 18:15 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu, ar 21:20 pieveica Japānu, ar 21:18 – Ķīnu, ar 17:18 zaudēja Beļģijai un ar 22:20 uzvarēja Poliju.

Latvijas komanda pasaules rangā ir otrajā vietā, bet Nīderlande – devītajā.

Vienāda punktu skaita gadījumā komandas vispirms tiks sarindotas pēc iesaistīto komandu savstarpējo spēļu rezultātiem (tikai uzvaras/zaudējumi, neņemot vērā gūtos/zaudētos punktus). Pēc tam tiks ņemts vērā visās turnīra spēlēs vidējais gūto punktu skaits (neņemot vērā pagarinājumos gūtos). Turnīra nolikums paredz, ka visas astoņas komandas sākumā aizvada apļa turnīru. Divas labākās uzreiz iekļūst pusfinālā, bet trešās līdz sestās vietas īpašnieces izslēgšanas turnīru uzsāk no ceturtdaļfināla.

Turnīrs noslēgsies trešdien.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
27/09/2021 08:29

Balcers NHL pirmssezonu uzsāk ar diviem rezultativitātes punktiem pret “Ducks”

Aizvadītajā naktī latviešu hokejists Rūdolfs Balcers Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli, viņa pārstāvētajai Sanhosē “Sharks” ar 3:6 piekāpjoties Anaheimas “Ducks”. Balcers…