Miezis uguņo, abas Latvijas 3×3 komandas iekļūst Maskavas “Challenger” ceturtdaļfinālā (VIDEO)

Nauris Miezis, sportazinas.com
Foto: FIBA

“Riga Ghetto Basket” un “Ventspils Ghetto” 3×3 basketbola komandas piektdien sasniedza Maskavas “Challenger” turnīra ceturtdaļfinālu.

“Riga Ghetto Basket” komanda šajā turnīrā izlikta ar otro numuru, tās sastāvā spēlējot Naurim Miezim, Kārlim Lasmanim, Edgaram Krūmiņam un Agnim Čavaram. Tikmēr ar 11.numuru izsētajā “Ventspils Ghetto” spēlē Armands Ginters, Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs un Armands Seņkāns.

Ventspils komanda turnīru sāka no kvalifikācijas, kur apakšgrupā ar 21:17 uzvarēja “Minsk” (15., Baltkrievija) un ar 21:13 uzveica “Sosnovy Bor” (10., Krievija), tādējādi iekļūstot pamatturnīrā.

Tajā Ventspils vienība svinēja divas negaidītas uzvaras, D apakšgrupā ar 21:18 uzveicot “Princeton” komandu no ASV, kas spēlē ar ceturto numuru, un ar 21:19 pieveicot “Kranj” no Slovēnijas, kurai ticis piektais numurs. ASV komandas grozā 13 punktus sameta Ginters, bet pret slovēņu vienību deviņus punktus guva Seņkāns.

Savukārt rīdzinieki B apakšgrupā vispirms ar 18:7 sagrāva “Antwerp” no Beļģijas, kas spēlē ar 14.numuru, bet pēc tam ar 21:17 uzveica “Pasig” no Filipīnām, kurai ir astotais numurs. Pirmajā mačā sešus punktus guva Miezis, bet otrajā ar astoņiem rezultatīvākais bija Čavars.

Sestdien notiks izslēgšanas turnīrs, ceturtdaļfinālā Rīgas komandai spēkojoties ar “Princeton”, bet Ventspils vienībai – ar “Antwerp” 3×3 basketbolistiem.

Šī turnīra uzvarētāja saņems ceļazīmi uz Pasaules tūres posmu Prāgā, kas notiks augusta sākumā.

“Riga Ghetto” komanda sezonu sākusi ar uzvaru Pasaules tūres turnīrā Dohā un otro vietu otrajā posmā Čengdu, kā arī diviem startiem “Challenger” turnīros Ķīnā, kur gūta uzvara un viena trešā vieta.

Pasaules tūres kalendārs 2019.gadā paplašināts līdz 12 turnīriem. Rīgas komandai pagaidām nodrošināta līdzdalība turnīros arī Mehiko, Debrecenā, un Nankinā. Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās “Challenger” sērijas turnīros.

Tikmēr Latvijas izlases B sastāvs, kas pārstāv Ventspils komandu, starptautiskajā lielo 3×3 turnīru apritē oficiāli debitēja ar uzvaru Centrāleiropas tūres pirmajā posmā “Launy Indoor”.

3×3 basketbols ir iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par