Miks Šūmahers pamet “Ferrari” rezerves pilota vietu un vienojas ar “Mercedes”

15/12/2022 14:20
Miks Šūmahers

Vācu Pirmās formulas (F-1) pilots Miks Šūmahers ceturtdien atstāja “Ferrari” komandas rezerves pilota vietu un līdzīgā ampluā pievienojās tās konkurentei “Mercedes”, ziņo viņa jauna vienība.

“Ferrari” ceturtdien paziņoja, ka līgums ar Šūmaheru lauzts uz abpusējas vienošanās pamata, kamēr īsi pēc tam “Mercedes” ziņoja par sadarbības uzsākšanu ar vācieti. Mika Šūmahera tēvs Mihaels “Ferrari” rindās savulaik kļuva par pieckārtēju pasaules čempionu.

Pēdējās divas sezonas Miks Šūmahers startēja “Haas” rindās, kas izmanto “Ferrari” dzinējus. 2021.gada sezonā vācietis nevienu punktu neizcīnīja, bet aizvadītajā sezonā viņa labākais rezultāts bija sestā vieta Austrijas “Grand Prix” sacensībās. Kopvērtējumā Šūmahers ar 12 punktiem ieņēma 16.vietu.

“Mikam būs svarīga loma jaunās W14 formulas attīstībā,” teikts “Mercedes” paziņojumā. “Mercedes” sacīkšu piloti arī nākamsezon būs septiņkārtējais čempions anglis Lūiss Hamiltons un viņa tautietis Džordžs Rasels, kuri aizvadītajā sezonā kopvērtējumā ieņēma attiecīgi sesto un ceturto vietu.