“Milan” iesoļo UEFA Eiropas līgas “play-off” turnīrā

04/12/2020 08:33
AC Milan

Itālijas A sērijas grands “AC Milan” ceturtdien UEFA Eiropas līgas piektās kārtas grupu turnīra spēlē uzvarēja Skotijas komandu Glāzgovas “Celtic”, kas septembrī ciemojās Rīgā.

“AC Milan” H apakšgrupas pirmspēdējās kārtas spēlē mājās ar 4:2 (2:2) uzvarēja “Celtic”.

Toms Rogičs un Odsons Eduārs līdz 14.minūtei “Celtic” vadībā bija izvirzījuši ar 2:0. Pirmais no viņiem soda laukumā izmantoja aizsargu kļūdu un bija precīzs no tuvas distances, bet Eduārs bumbu saņēma vienā līnijā ar aizsargiem un drīz vien nokārtoja divu vārtu pārsvaru.

Tie gan bija vienīgie “Celtic” vārti šajā mačā, jo atlikušajā laikā izcēlās tikai milānieši. Desmit minūtes pēc otrā “gola” Hakans Čalhanoglu no aptuveni 20 metriem precīzi izpildīja standartsituāciju. Tikmēr 26.minūtē Samu Kastiljeho soda laukumā bija pirmais pie atsistās bumbas un panāca neizšķirtu.

50.minūtē Jens Peters Hauge ar solo gājienu pietuvojās vārtiem un vadībā jau izvirzīja “AC Milan”, taču ceturtos vārtus 82.minūtē pievienoja Brahims Diass.

Citā šīs grupas spēlē “Lille” mājās ar 2:1 (0:0) uzvarēja Prāgas “Sparta”.

Buraks Jilmazs “Lille” rindās izcēlās 80. un 84.minūtē, kamēr vienīgos “Sparta” vārtus iesita Ladislavs Krejči, izceļoties 71.minūtē.

Ondržejs Celustka “Sparta” komandu 65.minūtē atstāja desmit vīru sastāvā.

“Lille” piecās spēlēs iekrājusi 11 punktus, bet par vienu mazāk ir Milānas klubam, abām spējot sasniegt izslēgšanas spēles. “Sparta” ar sešiem punktiem ir trešā, bet “Celtic” iekrājusi vienu punktu.

Citviet J apakšgrupā Totenhemas “Hotspur” viesos spēlēja neizšķirti 3:3 (1:1) ar Lincas LASK no Austrijas.

Trīs minūtes līdz pirmā puslaika beigām Peters Mihorls vadībā izvirzīja mājiniekus, taču Gerets Beils jau kompensācijas laika otrajā minūtē stājās uz 11 metru atzīmes un atgrieza neizšķirtu.

Pēc 11 spēlētām minūtēm otrajā puslaikā dienvidkorejietis Honmiņs Sons panāca 2:1 “Hotspur” labā. Pārsvaru izdevās noturēt līdz 84.minūtei, kad izcēlās Johannes Egešteins, bet jau trīs minūtes vēlāk “pendeli” iesita Dele Ali. Mājinieki nebija gatavi padoties, kompensācijas laik trešajā minūtē 3:3 panākot Mamudu Karamoko.

Otrā šīs grupas spēlē “Antwerp” mājās ar 3:1 (1:0) pieveica Razgradas “Ludogorets” no Bulgārijas. Ričijs de Lāts uzvaras vārtus guva spēles 72.minūtē.

“Antwerp” ar 12 punktiem ir grupas līdere, bet “Hotspur” seko ar desmit punktiem. LASK iekrājusi septiņus punktus, bet “Ludogorets” ir bešā.

Latvijas čempionvienības “Riga” pretiniece UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā Telavivas “Maccabi” I apakšgrupā viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas.

Jonatans Koens 22.minūtē viesus vadībā izvirzīja pēc iesistas “pendeles”, taču neizšķirtu 15 minūtes vēlāk panāca Haime Romero.

Izraēlas komanda piecās grupu turnīra spēlēs nopelnījusi astoņus punktus un ieņem otro vietu. Komandai ir reālas izredzes sasniegt izslēgšanas spēles, jo tuvākie sekotāji “Sivasspor” atpaliek par diviem punktiem.

A grupā “AS Roma” mājās ar 3:1 (1:1) uzvarēja Šveices čempioni Bernes “Young Boys” un priekšlaicīgi nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēlēs.

Žans Pjērs Nsame Bernes komandu vadībā izvirzīja 34.minūtē, bet Borja Majorals līdz puslaika beigām spēja atgriezt neizšķirtu. Rikardo Kalafiori 59.minūtē guva romiešu uzvaras vārtus, savukārt Edins Džeko gala vārdu teica deviņas minūtes līdz spēles beigām.

“AS Roma” ar 13 punktiem ir grupas līdervienība, kamēr “Young Boys” seko ar septiņiem punktiem, bet par vienu mazāk ir Klužas-Napokas CFR. Sofijas CSKA tikusi pie diviem punktiem.

Izslēgšanas spēles droši sasniegusi arī Londonas “Arsenal”, kas B apakšgrupā savā laukumā ar 4:1 (3:0) uzvarēja Vīnes “Rapid”.

Koja Kitagava 47.minūtē guva “Rapid” “goda” vārtus, kamēr “Arsenal” rindās šajā duelī pirmajā puslaikā izcēlās Aleksandrs Lakazets, Pavlo Mari un Edvards Nketija, bet 66.minūtē 4:1 panāca Emīls Smits Rovs.

“Arsenal” apakšgrupu turnīrā zaudējumus nav cietusi un ar 15 punktiem ir pārliecinoša līdere.

Citā spēlē “AZ Alkmaar” no Nīderlandes F apakšgrupā savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Napoli” no Itālijas.

Sestajā minūtē Drīss Mertenss vadībā izvirzīja “Napoli”, bet Bruno Martins Indi izlīdzinājumu panāca 54.minūtē. Sešas minūtes vēlāk Toinam Kūpmeineram no 11 metru atzīmes bija iespēja vadībā izvirzīt mājiniekus, taču viņa sitiens nebija rezultatīvs.

“Napoli” ar desmit punktiem ir grupas līdere, bet astoņi punkti ir tuvākajām sekotājām Sansevastjanas “Real Sociedad” un “AZ Alkmaar”. Horvātijas vienība “Rijeka” ar vienu punktu ir pēdējā, ceturtajā, vietā.

Visbeidzot E apakšgrupā Eindhovenas PSV viesos ar 1:0 (1:0) uzvarēja Spānijas komandu “Granada”. Uzvaras vārtus 38.minūtē PSV komandā iesita Donjels Malens.

“Granada” ar desmit punktiem ieņem pirmo vietu, PSV ir par punktu mazāk, Saloniku PAOK tikusi pie pieciem punktiem, bet četrus nopelnījusi Nikosijas “Omonia”.

Pēc piecām spēļu kārtām UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīru sasniegušas “AS Roma”, “AC Milan” (abas – Itālija), “Hotspur”, “Arsenal”, Lesteras “City”, (visas – Anglija), “Braga” (Portugāle), “Lille” (Francija), “Villarreal” (Spānija), “Antwerp” (Beļģija), Zagrebas “Dinamo” (Horvātija), “Hoffenheim” (Vācija) un Belgradas “Crvena zvezda” (Serbija).

Nākamnedēļ tiks aizvadītas pēdējās grupu turnīru spēles.

Jau ziņots, ka Latvijas futbola izlases spēlētājs Andrejs Cigaņiks ceturtdien UEFA Eiropas līgas mačā izcēlās ar aktīvu spēli, taču ar to nebija gana, lai Ukrainas komanda Luhanskas “Zorja” saglabātu cerības par “play-off”.

“Zorja” G apakšgrupā savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Lesteras “City”, kas spēlē Anglijas premjerlīgā.

Cigaņiks laukumā pavadīja visu spēli un 32.minūtē nopelnīja dzelteno kartīti. Latvijas izlases futbolists teju visu maču nevairījās spēlēt augstu, bieži “presējot” “City” viduslīnijas spēlētājus.

Mača 35.minūtē Cigaņiks no aptuveni 20 metriem izdarīja spēcīgu sitienu pa vārtiem, bet Denijas Vords glāba savu komandu.

Fināls šogad 26.maijā tiks aizvadīts Gdaņskā, kur titulmačam bija jānotiek jau pagājušajā sezonā, bet Covid-19 izplatības dēļ tika pārcelts uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā – Budapeštā.

Pērn finālā “Sevilla” no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas “Inter”.